Müzik CD'leri tavsiyesi

omernihan soruyor: 10

Önerebileceğiniz güzel baby müzikleri var mi? Biz Bizim Ninniler diye bir CD aldik, bir de baby Einstein'in bi CD'sini ama ona ben bile katlanamiyorum. Asiri senfonik ve kulak tirmalayici.. Bizim Ninniler guzel ama her sarkı degil hafif tasavvuf veya Turk Sanat muzigi havasinda. Ama Essek diye bi sarki var works wonders. Bizimki duyar duymaz dikkat kesiliyor.. Neyse sizin önereceginiz bisiler var mi?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


yasemin_ekin

Baby Einstein serisinden Baby Mozart'i severek dinliyoruz. Kizim cogu zaman sakinlesiyor, bazen de uykuya daliyor onunla. sizdeki hangi CDsi acaba?


ikicocukannesi

olmaz olur mu var elbet. banu kanibelli. kar'a albumun adı, bir albumu daha var adını hatırlayamadım simdi, eve gidince bakar yazarım. miyop mikrop ordan alıntı:)

digeri de: d&r cocuk sarkıları karroeke seti. icinde  bir mikrofonu da var. sarkılar hem ing. hem turkce. mini mini bir kus, arı vız vız, ali babanın bir ciftligi, kucuk kurbaga, yag satarım bal satarım, ac kapıyı bezirgan bası, oynaya oynaya gelin cocuklar, horozumu kacırdılar, bak postacı geliyor, yalancı, happy birthday to you, twinkle twinkle litte star, are you sleeping, old mc donald, jingle bells, bingo.

bu sarkıların dısında favori birkac sarkımız var dileyen olursa detaylarım: sumuklubocek ve ordek ailesi, ayrıca eveleme develeme, dolapta pekmez, catlak patlak, portaklaı soydum...

abla'nın dans ve muzige ciddi anlamda ilgisi var, hatta ilk donem karnesinde ogrt. ozel not dusmus evde imkan saglayın yonlendirin diye...bizde elimizden geldigince ortam ve olanak saglıyoruz abla hn'a:)


not: yazmıstım, buraya kopyaladım:)


EsraEA

Banu Kanibellinin şarkılarını üçüzler hiç sevmedi. Benim bile içim bayılıyor. Yıldız İbrahimovanın Cdsi de var. Daha büyük çocuklar için daha uygun sanki. Üçüzler onu da çok sevmedi. Mothercareden aldığımız Twinkle twinkle little star cdsi, İkicocukannesinin yazdığı karaokeli cd, mavi bilye bizim de dinlediklerimiz arasında.
Ufak cocuklar icin bebeklere turkuler cdsi var. Yumuşacık, çok güzel türkü müzikleri var. Biizm araba Cdmiz :) Bir de eşimin Fransadan aldığı çocuk müzikleri Cdlerini dinliyorlar. Barış Mançonun şarkılarını da unutmayayım :)


nesejoy

ikicocuk annesi sen alta yazmasan hemen yazacaktim ben ayni yazilari oraya buraya copy paste yapiyor, sandigimiz kadar aktif diil diye :)))


ikicocukannesi

ay nese, cok hossun:)lina

 biz IQ çocuk cd si dinliyoruz genelde klasik müzik ailece sevdiğimiz için kızımda severek dinliyor uyku içinde ideal...


nesejoy

hos degil camurum  ben :)) ha ha

 ben de bugun D&R dan cocuk sarkilri albumu aldim. gayet guzel. uzerinde bez bebek resimleri var.


cunda

çocuklarımızın kulaklarının klasik batı müziği dışında bir müzik dinlediklerinde mahvolacağını birçok çocuk doktoru ve müzisyene danıştıktan sonra öğrendim. ani yükselen ve alçalan klasik müziklerinin de ruh halini etkilediğini biliyorum. ben genelde aynı ritimde devam eden kasik müzik cd leri dinletiyorum.cunda

önerim tek enstrüman cd leri


Duygu_2706

neşecim nerden aldın ben bulamadım D&R da...karroeke seti ile birliktemi aldın?Cevaplamak için Üye ol