OMEGA 3 KAPSÜLLERİ LÜTFEN YARDIM..

sweetmom soruyor: 10

arkadaşlar bu konu daha öncelerden de bahsedilmiş ama yeni bilgilere ihtiyacım var 28 haftalık gebeyim doktoruma daha soramadım ama omega 3 tableti almak istiyorum ama bana kullandığınız markaları ve kullanım şekli ve zamanını yazarsanız sevinirim. bir de tecrübeli olan anneler bebeğin kilosunu arttıracağını söylüyorlar gerçekten öyle mi gebeliğin kaçıncı ayında başladınız ve bebek kilosu nasıldı teşekkür ederim şimdiden

Bu soruyu cevapla


33 Cevap


dileksem

Normal dogum dusun muyor musun? Bebegin kilosu dogum seklini de etkileyebilir. Bebeginin kilosu mu az yoksa? Doktoruna mutlaka danis. Dogal yollardan almaya ozen gostersen daha dogru olur gibi geldi bana. Saglikla al bebegini kucagina. 


angelique

dr.um bana da marincap onermisti.


wonderwoman

Ben efa kullanmistim, herun iciyordum.


uzaylianne

Ben de marincap kullanmıştım.

İranon benim  kızımda 4 kilo üstü doğdu sen yazınca aklıma bir şüphe düştü:))bundan dolayı olabilir mi acaba;)


foodeng

canım omega3ü çok araştırmıştım, 20. haftadan itibaren kullanılıyor. capsugel licaps capsules en iyisi gördüğüm kadarıyla ve ahmet marankinin sitesinde de satılıyor kendi etiketleriyle.
http://www.anti.com.tr/default.asp?git=9&urun=21
http://www.marankialisveris.com/store/ProductDetails.aspx?productid=85394

ikisi de aynı. kocher ve helal sertifikalarına sahip bunlar. balık kıkırdağı var kapsül yapısında.foodeng

ayrıca marincap nipagin nipasol gibi antimikrobiyal maddeler içeriyor. bunların diğer adları etilparaben ve propilparabendir. pek çok anne çocuğuna parabenli krem bile kullanmazken bunları anne karnındaki bebeğe kullanmak ne kadar doğrudur, drlarımız neden araştırmazlar bilmiyorum.


foodeng

ayrıca marincap nipagin nipasol gibi antimikrobiyal maddeler içeriyor. bunların diğer adları etilparaben ve propilparabendir. pek çok anne çocuğuna parabenli krem bile kullanmazken bunları anne karnındaki bebeğe kullanmak ne kadar doğrudur, drlarımız neden araştırmazlar bilmiyorum.


jollega

Ben de hamilelik döneminde çokca araştırmıştım.Birçok markaya baktım.Anti diye bir firma var Capsugel likid omega 3 kapsül diye bir ürünü halen kullanıyorum.Jelatini balık kıkırdağından mamul kocher ve helal sertifikası var ve dünyada tüm ilaç şirketlerinin kapsüllerini tedarik eden Capsugel isimli dev bir şirket üretimini yapıyor.Firmadan belgelerini de istemiştim bana analiz sertifikalarını kocher ve helal sertifikalarını ve ağır metal analizlerini yolladılar.halen de annem ve babama da kullandırıyorum çocuklarıma da.Bizim ufaklık geçen sene hiç hasta olmadı.Gerçekten gördüğüm en kaliteli ürün diyebilirim.Umarım yardımcı olmuştur canım.aşağıda linki veriyorum.Ayrıca maranki de bu şirketten alıyor ürününü kendine ait değil ürün Fransa'dan ithal ediliyor.Sevgiler herkese

zelisayyildiz

hamilelik döneminde omega 3 kullanırken kullandığınız ürünün a  vitamini içermemesi gerekiyor.Günlük gıdalardan veya balık yiyerek hiçbir yere varamazsınız.Bir arkadaş doğal yollarla al demiş bu doğru değil.kapsülde kullanılan jelatine ve EPA ve DHA oranına bakmanı öneririm.Marincap ürününde EPA ve DHA oranı çok düşük ve yetersiz.60 mg EPA ve 40 mg DHA içeriyor.Günlük alman gereken EPA ve DHA dozu 600-900 mg EPA ,400-600 mg DHA alman gerekli.Bu anlamda piyasadaki birçok ürün uygun değil.Bu oranlara balık yiyerek,fındık yiyerek ulaşmanız mümkün değil.EPA ve DHA'nın düşük doğum ağırlıklarının önüne geçtiği ve erken doğum riskinin önüne geçtiği ayrıca bebeğin sinir ve beyin gelişimi için şart olduğunu bilmenizi isterim.Sadece hamilelik döneminde değil nefes aldığınız sürece omega 3 ü takviye etmelisiniz zira vucut kendisi bu ögeleri üretemiyor.Yakında sağlık bakanlığı hastanelerde kanda lipid ölçümü yapmaya hazırlanıyor çünkü her insanda EPA ve DHA neredeyse eksik.Osman Müftüoğlu,gibi hocaların omega ile ilgili yazılarını okumanızı tavsiye ederim.Bu arada omega 6 ve 9 içeren bir takviyeyi de asla kullanmayın.Lazım olan sadece omega 3.


gamze_yavuz

peki zelis hangi markayı öneriyorsun?Cevaplamak için Üye ol