doğum sonrası cinsellik

Elif_Ezel soruyor: 10

40 gün sonrasında cinsel hayatın düzelebileceğini söyledi doktorum ama tedirginim aydınlatırsanız sevinirim

Bu soruyu cevapla


33 Cevap


Aysegul_

Açıkçası bizimki ilk olarak 2 ay sonra olmuştu. hem kvalidemin 2 ay bizle kalması, hem bende yorgunluk ve isteksizlik olması, bir de göğüslerimin çokçok çokkk hassas ve ağrılı olması gibi sebeplerle bir de uygun doğum kontrol yöntemi bulamadığımızdan ertelemiştik.


sevican

Bence tedirgin olmayın, benim kanamam 40 gün kadar sürdükten sonra bitti ve sonrasında ilişki konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım. İyi cinsellikler :)


Asude_42

benim kanamalarım baya uzun sürdü (53gün) normal doğumdan dolayı dikişler de var tabi. kanama bitince -oldu ama çok zor. yani dikişlerim hala ağrıyordu. yeni yeni ağrılar geçiyor. şimdi de korunma problem. 4 ay sonra tekrar hamile kalanlar var ya. benim de gözüm korktu. ne yapmalı? neyi tercih ederek korunmalıyız? tavsiyelerinizi bekliyorum.


selencem

Biz 2.5-3 ay sonra basladik, hala da cok rahat degilim ben. İlk basta cok canim yaniyor, sonra duzeliyor. Onceleri prezarvatif kullaniyorduk. Sut bitmesi ve regl olmam ile dogum kontrol hapina basladim.


selencem

Soylemeden gecemeyecegim; bu basliga ne kadar cok bakilmis ama cok az kisi yorum yapmis :)) komik geldi gece gece, paylasayim dedim.zynptrk

Biz de ilk kez doğumdan yaklaşık iki ay sonra birlikte olduk... Canımın acımasını, sorun yaşamayı bekliyordum ama hiçbir sıkıntım olmadı. Gün kişiden kişiye değişebilir(altı haftadan az olmamak kaydıyla), önemli olan kanamanın bitmiş olması.
Kuruluk yaşayabiliyormuş çoğu kadın. Bunun için de kayganlaştırıcı kremler kullanılabilir.

Korunma açısından da, ya eşler korunacak ya da spiral taktırılacak. Süt veren annelerin doğum kontrol hapı kullanamayacağını biliyorum ama aylık iğneler yaptırılabiliyor mu bir bilgim yok. Ben tekrar hamile kalmaktan ölümüne korkuyorum ama spiral taktırmayı da gözüm kesmiyor, her kadın vücudu adapte olamayabiliyormuş çünkü.

Eh gerçi hamile kalabileceğim bir atraksiyona da giremiyoruz zaten :) Kendimde gördüğüm ve eşten dosttan duyduğum şey şu ki, tarafların isteğinde, fizyolojisinde bir sorun olmasa bile, vakitsizlikten, yorgunluktan, gerginlikten ötürü, cinsel hayat öyle hemen yoluna giremiyor pek :)

Kızım öyle beter ki bir hafta boyunca ağustos sıcağında on dakika vakit bulup da yıkanamadığım bile oldu benim. Heyhat nerde kalmış cinsel hayat :)


keremhande

herkese merhaba
biz 40 gün sonra birlikte olduk ama arkadaşlarımdan duyduğuma göre nomal doğumlarda daha zor oluyormuş hem psikolojik hem fizyolojik benim sezaryandı ve doğumdam 1 hafta sonra hiç bir sıkıntım kalmamıştı kanammada 20 günde bitti belkide ben şanslıydım oğlumuda 2 aylıkken ayrı odada yatırmaya başladım ve gece sadece 2 kere uyanan bir bebekti:)bence ğere büyük bir sorun yoksa çok ara verilmemeli..


aytude

normal doğum sonrası, 5.5 ay...selencem

Evet emin olun normal dogum sonrasi cok daha uzun bir surec...


Yasemina

Tamamen kendi girişimimle başlayan bir yatak olayı ile hamile kaldım, hic hamile kalmak istemezken. Aylar boyu (6-8 ay olabilir rahatlıkla) cinsellik olayına girmedim cunku yeniden basıma birsey gelecek diye cok korktum, cunku ben tum onlemleri almama ragmen hamile kalmıstım. Ciddi fobi geldi, cok zor aştım. Yaklasık 4,5 aydır biraz biraz kendime gelmiş durumdayım.Cevaplamak için Üye ol