doğum sonrası cinsellik

Elif_Ezel soruyor: 3

40 gün sonrasında cinsel hayatın düzelebileceğini söyledi doktorum ama tedirginim aydınlatırsanız sevinirim

Bu soruyu cevapla


33 Cevap


gulenozel

Slnkaa, senden birkaç ay once anne oldum ve sezeryanla oldum. İlk 2,5 ay oğlum geceleri hic uyumayıp sürekli ağladığından bırakın cinselliği yasayacak gücü zor buluyordum. Doktor aksini söylese de benim eşimde hamileliğin basından beri cinsel iliskiye girmek istemiyordu, doğumdan sonra ise sürekli sen toparlan rahatla bakarız diyordu. Sonra doğumdan yaklaşık 2 ay sonra kadın dogumcuma muayeneye gittim. İste korunma yöntemlerini anlattı bana ( hap ve spirali 1 sene kullanma, prezervatif kullanın dedi) sonra demez mı ilk 6 ay canin yanabilir iliski sırasında diye, o zaman ben iyice korktum. Eşimde zorlamayinca saldim gitti, sonra bundan kısa bir sure once artık abarttım deyip harekete geçtim:) canım hic yanmadı bosuna korkmuşum!!! Kısa sure sonra göğsünüzden süt akması bitecek kızınız daha uzun sure uyuyacak, öyle olunca kendinize ve eşinize vakit ayirabileceksiniz.


sehergil

Prolaktin hormonndan dolayı ilk 5 ay çok kötüydüm ben. canım çok yanıyordu.  Kaç kere doktora gittim, normaldir dediler kuruluktan dolayı acı oluyor. Kayganlaştırıcı kullandım ama başlarda ona rağmen çok acıyordu. 5 aydan sonra geçti diyebilirim ama benim isteğim sıfır. Ben eşime yaklaşmasam o da istemiyor. Bir de bebekten fırsat bulamıyoruz ki. Gece onu uyuturken ben de uyuyorum. Eşim bebekle birlikte uyumayı seviyor. Aramızda bir karakediyle yatıyoruz. Bu da engellerden biri. Engelleri aşabilirsek olacak inşallah


CokBilmis

@ sehergil: İlk çocuğunuz 10 yaşında mı? 11 yıllık evlisiniz yani? Eh, bir miktar uzak kalmak iyidir bence bir 10 sene sonra :)
Cevaplamak için Üye ol