İkiz annesi olup çalışan var mı aranızda?

sehergil soruyor: 5

İkiz annesi olup çalışan süper anneler, bebekler kaç aylıkken çalışmaya başladınız? Ben ilk çocugum 3 aylıkken bakıcıya bırakmıştım. Haftada 6 gün, günde 7 saat çalışıyordum. Yolla birlikte günde 9 saat bebekten ayrı kalıyordum. İkizlerim 8 aylık olacaklar. Ücretsiz izindeyim. Maddi olarak zorlanmaya başladık. Çalışmaya başlasam mi diyorum ama ne mümkün? Bakıcı bulsam aldığım maaşın yarıdan fazlası bakıcıya gidecek. Sabah 6da evden çıkıp, aksam 7de eve geleceğim. Bebekler huysuz. Tek bakıcı bakamaz. Çok zor.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Nurcancan

Merhaba, Allah yardımcınız olsun öncelikle.. ne iş yapıyorsunuz bilmiyorum ancak farklı bir iş bulma imkanınız var mı? daha yakın en azından..


ilknur

İkizler 15 aylık olduğunda işe geri döndüm. Bir yıl kadar ücretsiz izin kullandım.  Aynen dediğiniz gibi hem bir bakıcının bakması zor hem de zaten ikizi duyan gelmek istemiyor. Verdiğiniz maaşın ikize göre normalden yüksek olması gerekiyor. Gündüzlü görüştüğüm kadınlar pek gelmek istemediler.  O yüzden de işe başlayınca yatılı bir bakıcı bulduk. Bir süre maaşımın yarısını vermeyi ben göze almıştım. Başka türlü çıkar yol bulamadığım için. 2.5 yaşına kadar böyle idare edip ondan sonra kreşe başlattık. Kolaylıklar dilerim. İçinize sinen bir yolu  inşallah en kısa zamanda bulursunuz. 


asli_asli

Merhabalar, özel sektör çalışanları için büyük şehirlerde (Ankara, İstanbul, İzmir) bakıcı desteği mevcut. Bu şehirlerde mi yaşıyorsunuz bilmiyorum ama belki bir faydası olur diye yazmak istedim. Geçtiğimiz yıl için 300 euro, bu yıl 325 euro destek var.


sehergil

@ilknur hanım ne güzel burada başka bir ikiz annesi görmek. Size özelden yazabilmek için davet gönderiyorum.

asli_asli sağol canım. İstanbul'dayim. Bu destek için ilk basvuran 2500 anne, diyordu. Bu şekilde bir limit var mı, biliyor musunuz?

@nurcancan teşekkürler iyi dileklerin için


asli_asli

Evet sayı sınırı mevcut, ancak kontenjanlar dolmamış ve başvurular devam ediyor diye biliyorum. Arayıp bilgi alabilirsiniz İstanbul hakkında. Çok yardımcı oluyorlar.Cevaplamak için Üye ol