Kızım kilo almıyor, büyümüyor?

alazege soruyor: 6

Kızım işk ay 1200 gr aldıktan sonra her ay 700, 600,500 deken, geçen ayı 200 gr ile tamamladık. Boyu da 51 cm doğmasına rağmen 65 cm oldu ancak.dontorumuz kilosunu hiçbir zaman beğenmedi, hatta sütümün yetmediğini söyledi ancak bununla ilgili test va yapmadı. Kızım gazlıydı ve hala gaz problemi ufak tefek de olsa var aslında ancak ek gıda da tam kanul etmiyor. Oğlumda bu sıkıntıları hiç yaşamadım. Kızımla resmen mücadele ediyorum. Gören büyümemiş diyor. Neyapabilirim, tecrübelere ve tavsiyelere ihtiyacım var..alerji olabilir mi diyorum?süt alerjisinin belirtileri nelerdir?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


gulsah_ata_mete

Valla benim buyuk oglan 3250 dogdu ve her ay bir kilo almayi basararak 9 aylikken 11.5 tu. 1 yasinda da 12.5.. Kucuk ise, 3100 dogdu. Ilk uc aydan sonra giderek azaldi kilo almasi. 9 aylikken 9100 du. Bir yasinda 9600.. Cok sukur hic bir problemi yok.. Cok hareketli ve istahi yerinde bir bebek..

Diyecegim o ki, her cocuk farkli.. Kimi zor, kimi kolay.. Motor becerileri duzgun gidiyorsa,,sagligi yerindeyse, biraz relax olmakta fayda var. Muhtemelen.ek gidaya yeni baslamissinizdir. Benim kucuk oglumda o aylarda memeyi ek gidaya tercih ediyordu ve istahsi olacagini dusunmustum. Ama gun gectikce alIsti. Simdi herseyi yiyor. Biraz sabir bence.. Sikmayin caninizi. Doktorun sizi kilo yuzunden germesine de izin vermeyin bence..

Ukalalik gibi algilamayin ama doktorlari zaman zaman genel hasta egiliminin yonlendirdigini dusunuyorum.

Kolayliklar...


_Isil_

. Kızım da az kilo alırdı halen genelde iştahsızdır ama sağlığı yerinde. Oğlum daha çok kilo alırdı ama 1 yasında 9 kg idi çünkü çok hareketli, 10 aylıktan beri gayet güzel yürüyor artık koşuyor hatta

Sizi çok rahatsız ediyorsa Alerjiden öncesi idrar yolları enfeksiyonunu kontrol ettirebilirsiniz kızlarda daha çok karşılaşılıyor ve kilo alımını engelleyen bir durum maalesef, kızımda yaşamıştık antibiyotik sonrası kilo alımı artmıştı biraz


sLnKA

Kızınızın persentil değerleri nasıl? Benim oğlum da ilk ay 1000gr aldı sonra 700-750gr. 5.6.7. aylarda 200-300gr Aldı. Ilk aylar 4er cm uzadı sonra Yarim cm Yarim cm. Artık baya azaldı ama anne sutu alıyor. Eh iste ek gıda da alıyor. Ama genel sağlık durumu gayet iyi. Neşeli hareketli bi bebek.

Alerji veya başka bir sorundan şüpheleniyorsanız doktorunuza bunu anlatın ve test yapmasını isteyin. Mesela kansızlık, iştahsızlık yapar vs gibi.


alazege

Persentili %20 ila 30 arasında değişiyor. 3670 doğdu. Şu an eksilmediyse tabi, 7,450 gr. Kilo alımı durması yanısıra çevrenin hiç büyümemiş bu çocuk yorumları etkili oluyor. Ben de kafaya takıyorum çünkü oğlum böyle değildi. Onu referans alınca yanlış mı yapıyorum bir yerlerde diyorum. Motor gelişim vs çok iyi. Doktorumuz iki ay ileriden gidiyor diyor. Bu sevindirici elbette ama emmesi de ek gıda ile münasebeti de pek iyi değil. Doğa büyütüyor biliyorum ama yine de hata yapmak istemiyırum. Alerji ihtimalini de bir sonraki doktor muayenemizde ileteceğim doktora. Boyuna gelince ilk aylar uzaması gerektiği gibi uzamadı. Şu an 65 cm . Sanırım kulaklarımı tıkamalıyım, 2. Çocuk ama hala öğrenemedim insanların olumsuz yorumlarını kafaya takmamayı.


dh_busra

Canim varya bz anneler cok sknti edyoruz bebegimizin kilosuna cok ustune dusuyoruz aynn bnde oyleydm ya yer acikinca her cocuk yer savas vermene gerek yok uykudayken ver sen sevmedgi seyi ble yiyor valla bnm kizimda 2 350 gr boyu 48 cm dogdu suan 4 aylik 4.800 inanablyomusun ama hic kafama takmiyorum yemeside super bnm kizimn bu ara hic ustune dusmuyorum masalkah 1 haftada 250 gr alms bnm kzm aylik 100 gr aliyodu ilk baslarda iyi alyodu anne sutu veryodum ama biberona alisinca brakti sagdim verdm o yuzden cnm hic kafana takma bnm kzmda gazli bi bebekti bebelac nutrikonfor kullanyorum dene vallahi cok mennn kalrsin uzulme cnm tmm hangi mama kullanyosun suan


dh_busra

Sut alerjisnn belrtleri isallik vucutta lekeler cnm kac aydr inek sudu veryosunkiCevaplamak için Üye ol