Meme ısırığı :(

didemehmet soruyor: 10

Merhaba arkadaşlar,


bizim dişlerimizin çıkmaya başlaması ile meme emerken ısırmaya başlamamız da bir oldu. Dişler kaşınıyor sanırım o yüzden damağının arasını sıkıştırıp çekiyor. Şuanda göğüs uçlarım feci yara olmuş durumda. Bunun için kullandığınız bir krem ya da başka birşey var mı ????

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


gazelra

bizim kız da ısırıyor ara ara ama geçenlerde bir ısırdı küçük bir delik oluştu.emzirdikçe de iyileşmiyor tabi.ben ara ara lansinoh kullandım ama hemen geçirmiyor tabi çünkü sürekli emiyor çekiştirerek.çok acımaya başlayınca da kremi sürüp günde 1 kere falan emzirdim o taraftan.arada sağdım az az.öyle geçti sonunda.

 


neretva

Hayır ama ısırmamayı öğretmek bir çözüm olabilir. Sizin canınızı yaktığını bilmiyor. Bir daha ısırdığında memeden çıkarın ve kesin bir dille ama çok kızmadan ''ısırmak yok, annenin canı acıyor, yumuşak yumuşak içiyoruz sütümüzü'' deyin. Bunu ilk seferde anlamayabilir tabii. Ama bir-iki defa aynı tepkiyi verirseniz anlamaya başlar. Ağzımızı kocaman açıyoruz demek de işe yarıyor. Eğer ısrarla devam ederse memeden çıkardıktan sonra tüm ten temasını kesip yatağına ya da ana kucağına bırakmayı deneyebilirsiniz. Tabii sadece bir an için. Ağlarsa, üzülürse ben sana kızmadım ama sen ısırınca canım yandı, uff oldu diye konuşun. Anlamaz demeyin kesinlikle anlar. Bir de ısırma genelde emmenin sonunda gelir. Karnı açken dilini geri çekip ısırmak gelmez akıllarına. Karınları doyduktan sonra yapıyorlar genelde. O anı kollayıp o ısırmadan memeden çıkarmayı da deneyebilirsiniz. Geçmiş olsun.


didemehmet

teşekkür ederim arkadaşlar. memeyi son zamanlarda diş kaşıyıcı olarak kullanmaya başladı sağolsun. ben sürekli kızıyorum ama diyorum yüzüme bakıyor dudaklarını büzüyor kenara oturtunca ya da yatağına bırakınca ağlamaya başlıyor konuşmayı deniyorum aslında ama dişinin kaşıntısı daha ağır basıyor bu aralar. ben şimdi sağmayı denedim ama makinada çok acıtıyor yapamadım:(( lansinoh sürdüm umarım sabaha biraz hafifler çünkü göğsümde bildiğiniz et kopmuş gibi şuanda:((( 


cennet boşuna anaların ayakları altında değilmiş yani :))


nilinmasali

Ayva çekirdeğini  kaynatıp oluşan jeli sürebilirsiniz,birde mümkün mertebe fevri tepkiler vermeyin,canınızın acısıyla aniden memeden çekmeniz yada sesinizi yükseltmeniz emzirme serüveninizin sonunu getirebilir:(,gülersenizde oyun olarak algılayabilir,o yüzden sakin ama kararlı bi ses tonuyla emzirmeye ara verip neretvanın yazdığı şekilde bi diyalog geliştirmek bencede etkili bi çözüm..


julyet

oğlumu emzirerek uyutuyorum, uykuya daldığı an çenesi düştü, korkup aniden mememi ısırdı ve meme ucumda küçük bir delik oluştu, evde daha önce kullandığım kremlerden kullandım ama yara giderek büyümeye ve akıntılı bir hal almaya başladı. baş edemeyince doktora gittim. antibiyotikli bir krem ve yanında derinin toparlanmasını sağlayan bir merhem verdi. ikisini karıştırarak uyguladım ve diğer memeden daha fazla emzirdim, 2 günde geçti. İlaç ismi vermem doğru olmaz sanırım sizin durumunuz farklı olabilir. eğer geçmezse bir doktora görünmekte fayda var. geçmiş olsun. didemehmet

bende elimden geldiğince sakin davranarak ürkütmeden konuşmaya çalışıyorum ama o ilk geriye çektiği an beynimden vurulmuşa dönüyorum resmen nasıl bir acıdır o anlamadım yani normal doğum yaptım 8 saat acı çektim ama bu acayip bi acı. benimde iki göğsümde delik oluştu hem kan hem süt geliyor :((( 

julyet hangi dr a gittiniz acaba? bende gitsem jinekoloğa mı gitsem yoksa bir dahiliyeciye mi ona karar veremedim bende...


DuruDyG

henüz ısıran yok ama et kopmasını bende yaşadım lansinoh işe yaramadı bende bepanten plus daha iyi en azından açık yaranın hızlı kapanmasını sağlar ama emzirmeden önce (sağmadan da ) yıkamak gerekiyor ben karbonatla suyla güzelce yıkayıp ıslakken veriyorum acı biraz azalıyor böylece..


didemehmet

ay çıkıcam şimdi alayım ya bepanten falan da denedim de bir etkisini göremedim maalesef teşekkürler canlar ...nike

ayni sorun bendede oldu bi sure once kucuk bi parca koparmis galiba delinmisti resmen biraz sagarak biberonla vererek emme sayisini azalttim acisinida cektim kendi kendine iyilesti.bu aralar yine basladi cok asildigi sute yuklendigindede aci olusuyor isirmasi gerekmeden :) isirdiginda asla tepki vermem yapma dersem yapiyor cadi.oyuna ceviriyor.


didemehmet

çok serseriler ya o kadar iyi anlıyorlar ki verdiğimiz tepkileri aslında. benim iki göğsümü de yara yaptı sıpa... bakalım purelanı aldım umarım hemen iyileşir.
Cevaplamak için Üye ol