emzirme

elanur soruyor: 3

ben 37 haftalık hamileyim gögüslerimin cekildini hatta sündünü hisediyorum dogum yaptıktan sonra sütüm gelmezse neden böyle oldu anlamıyorum
 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


hanimeli

ben de hamileyken hep ayy göğüslerim büyümedi,şişmedi,ya sütüm olmazsaları yaşadım;oğlum doğdu ve 3hafta sonra mama takviyesine başladık doymadıı için.şimdi uzmanlardan hep duyuyorum,hamileyken sütün olacağını düşünmek endişe duymamak süt üretimini arttırıyomuş ve bazı masajlar varmış araştır istersen.emziriken hamile kalan ve doğumdan sonra 2 çocuğunu birden emziren çok anne varmış ki sen bi tanesini hayli yaparsın.kendine güven,stres kesinlikle yapma;gerisini doğaya bırak..umarım bebişin hayırlısıyla doğar ve doya doya emer sütünü :))


Bona

tıbbi olarak bir bilgim yok bişey diyemem ancak ben hamileyken hep emzireceğimi hayal ederdim , ilk 6 ay sadece anne sütü alması konusunda çok kararlıydım , hiç endişem falan olmadı , sütüm de bol oldu..
stres yapmayın lütfen , bebeğinizi de üzmeyin...süt gelmese de mamalar var neticede , ama siz içinizi ferah tutun , sütün olması için annenin huzurlu olması çok önemli :)


anacsumeyye

herşeyin başı huzur... gerisi allah tarafından annelerin içine konmuş...
huzursuzluktan dolayı kızımı emzirirken süt olmasına ragmen gögsümden inmezdi sanki biri tutuyor, ne zaman sakinleşiyorum o zaman inmeye başlardı . bunu defalarca yaşadım . sütüm kesilmesin , kızım mahrum olmasın diye stresimi içime atmamaya bi şekilde dışarı boşaltmaya çalıştım.. süt varmı yokmu endişesi bile sütü azaltıyor, herşeyi oluruna bırakmak lazım... başka çare yokCevaplamak için Üye ol