çıglık atmak

dila soruyor: 2

dilara 2aydır herşeye,çıglık atıyor.istedigi bişey olmayınca, bişey yaptırmak istediginde,yanına birisi oturunca,yani kısacası istemedigi bişey için çıglık atıyor umarım bu geçici bi durumdur bogazı agrıycak diye korkuyorum.bu konuda bilgisi olan varmı:??

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


DoRuK_DiLeK

konuşamayan bebeklerin kendi ifade yöntemiyle tanışmış bulunuyorsunuz :) her bebekte farklılık gösteriyor. endişelenmeyin demek için erken sanırım çünkü konuşana kadar bu ve benzeri tepkilerle karşılaşacaksınız. bende korkuyordum ki bizim bağırmak ne demek kafasını yere vuruyordu. daha yeni yeni canı kıymete bindide çok zorda kalmadıkça bu yöntemi bir kenara bıraktı. şimdi numaradan ağlama başarılı olamayınca da gerçekten ağlama uzun evrede sinir krizi geçirme modunda isteklerini yaptırma yoluna gidiyor. tavsiyem azdırmayın huyuna gidin ama buda alışkanlık yapıyor en iyisi ilgisini dağıtmaya çalışmak gibi görünüyor.
sevgiler.


fiyonk

Kizim da oyle, istedigi olmayinca bagirmaya basliyor, demek istedigini anlatamayinca sinirleniyor.. Konusmaya baslayinca biter diye umut ediyorumCevaplamak için Üye ol