dişim ağrıyorr

fatmanisa35 soruyor: 2

15 aylık bi kızım var ve şuanda dişim inanılmaz derecede çok ağrıyor kzımıda emiziriyorum  ilaç alma konusunda çok kararsızım acaba hangi ilacı almalıyım acil cevap verirseniz sevinirim

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


nilaylilayla

parol ve minoset dışında birşey almayın derim..benim doktorum emzirirken onlara izin vermişti..


yektaaslan

Karanfil tomurcuğu ağrı kesici ve hafif uyuşturucudur. Bu etkilerinden yararlanılarak diş ağrısını kesmekte kullanılır. Bir adet karanfil tohumu ağıza alınır. Ağrıyan çürük dişin yakınına getirilir ve bir süre orada tutulur ya da gene piyasada satılan karanfilyağı biraz pamuğun üzerine damlatılır ve pamuk ağrıyan dişe bastırılır.

  • Dilimlenmiş limon ile birlikte bir miktar adaçayı demlendirilir.Bu sulu karışım ağrıyan dişin tarafında duracak şekilde bir müddet ağızda tutulur. Bu işlem, sık sık tekrarlanabilir.
  • Karabiber ve nane havanda dövülerek ezilir. Sarımsak suyu ile sulandırılarak sıvı kıvamına getirilir. Hazırlanan sıvı ile ıslatılan pamuk ağrıyan çürük dişin üzerine konur.
  • Papatya ve biberiye birlikte kaynatılır. Süzülerek elde edilen çaya limon tuzu ilave edilir.Bu çay ile ağız sık sık çalkalanır.
    yardımcı olur umarım..
    ben bitkilerin bu konularda ilaçlardan bi nebzede olsa daha az zararlı olduklarını düşünüorum oyüzden bildiiğim bitkisel çözümleri yazdım..
    ama dayanamayıp ağrı kesici alırsanızda çiğneyip yutmayın sakın çiğneyince vücut ihtiyaçtan fazlasını alıyor bilginize..geçmiş olsun ii akşamlar..


  • Cevaplamak için Üye ol