demir kullanımı

evren soruyor: 10

Bebeğinize demiri kaç aylık olana kadar kullandınız? Tan 15 aylık oldu ama doktorumuz devam etmemizi istedi

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


Ozge

hatirliyorum Derinde de demir eksik cikmisti, sanirim 9 aylik kontrolunden sonra basladik ve 12 aya kadar kullandik, sonra tekrar baktilar kanina ve hersey normal cikinca doktor birakabilirsiniz dedi. Baktilar mi kanina?


Damla

Bizim doktor 12 aylıkken her şeyi yiyor artık diye kesmişti. Bir zaman kan tahlili yapılmıştı, kansızlık çıkmamıştı ama bu ne zamandı, bu testin üzerine mi kesmişti onu hatırlamıyorum.


evren

Hayır, kan testi yapmadı. Ben de açıkcası ukalalık olur diye sormaya çekindim.


ozges

11 aylıkken herşeyi yiyor diye demiri kesti.


ilknur

Bir yas kontrollerinde kan testi ve idrar testi yapildi. Demir eksikligi cikmayinca kesin dedi doktoru. Hatta abartip d vitamini, mutlivitamin ne varsa herseyi kesti. D vitamini onemli diye biliyorum ben aslinda vermeye devam etsemiydik mi diye dusunuyorum.hande

bizim doktorumuz da 10 aylıkken kan tahlili yapmış ve demiri kesmişti.


Damla

İlknur, biz de 1 yaşından itibaren tüm ek vitaminleri kestik. Hiçbir sorunu olmadı.


hande

Evren, benim bir arkadaşım tüm cesaretini toplayıp (doktorları çok iyidir ama biraz asabi olabiliyor) bizi örnek göstererek sormuş doktorlarına o da " merak etme bunun içindeki demir fazlalık yaratacak bir miktar değil çocuğa bir zararı olmaz, noksanlık çekmesin yeter, boşu boşunada çocuğun canını yakıp tahlil yapmıyalım" demişti. Belki sizin doktorunuzda aynısını düşünüyordur.yerdenizbuyucusu

6 aylıkken demir kullanmaya başladık, Eren birkaç gün içinde kabız oldu.  Haftada bir fitil ile zor yapıyordu, o yüzden demiri kestik hiç kullanamadık.  (Demir ilacının içinde koruyucu olduğu için içim de rahat etmiyordu. )


Annegozuyle

Bize doktorumuz hiç tahlil vs. yapmadan demir verdi. Bir de içinde D, A ve C vitamini olan multi-tabs kullanıyoruz. Multi-tabs kullanmaya başlayınca Devit kullanımını kestik. Bu arada kilo alımı normalin üstünde. Acaba hata mı yapıyoruz bu kadar vitamin vermekle?

Demir'i siz bu kadar küçükken (2,5 aylık) kullanmaya başladınız mı?Cevaplamak için Üye ol