Hamilelikte çalışma...çalışmama...???

simge soruyor: 4

Hamileyken önüme sunulan üç seçenek var;

1) Mevcutta süregelen ultra yoğun ve stresli tempodaki çalışmama devam etmem,
2) Bölüm tercihi yapma şansım olmadan başka bir bölüme tayin istemem,
3) Tüm haklarım verilmek kaydıyla işten ayrılmam.


Siz olsanız ne yapardınız? Ya da ne yaptınız?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


ozguranne

Hayırlı olsun. Bu güzel zamanların tadını çıkar:) Yakınsan caddede yürüyüşler tavsiye ederim. Son dönemde gidebilmiştim, gündüz sakin, ortalık bebiş dolu. 

Pek mutlu olmuştum o zaman...


Annegozuyle

Kararın hayırlı olsun. Ben de 1 ay sonra işe geri döneceğim. Benim işi bırakma gibi bir durumum hiç olmadı. Üstelik özellikle hamileliğimin son döneminde hem fazla mesaili, hem de stresli yoğun tempolu günler geçirdim. Gece uyuyamamaları da buna tuz biber oldu. O dönem çalışmıyor olmayı çok istemiştim. Ancak bebekle daha fazla zaman geçirebilmek için dayanabildiğim yere kadar dayandım.

Şu sıralar hem iş görüşmesi yapıyor ve daha rahat (en azındna fazla mesaisi olmayan) bir iş bakıyorum, hem de eğer olmazsa eski işime nasıl döneceğim diye kara kara düşünüyorum.

Bu durumun maddi olduğu kadar manevi yanı da var elbette. Fakat keşke şartları daha uygun, yani bebekle daha fazla zaman geçirmeye uygun işlerde çalışma şansımız olsaydı. Bazı ülkelerdeki istendiğinde part time çalışabilme ve ücretlerin buna rağmen tatmin edici olmasına özenmiyor değilim.


hande

Bir karar vermek herzaman için rahatlatıcıdır. hayırlı olsun. Çalışmanın nedemek olduğunu bilen birisi olarak her gününün cumartesi pazar olsun:)

Dağlar kızı bende yıllardır az çalışıp çok para kazanacağım bir iş için dua ediyorum ama henüz olmadı malesef:)


YesilAnne

Hayırlı olsun. Hamileliğinin tadını çıkar. Bolbol gez,sinemaya mutlaka git :) ve tabiki uyu uyu uyu :))
Cevaplamak için Üye ol