Gece uykuda mama..

gesnur soruyor: 8

9 aylık olmak üzereyiz. 7.300 gram ağırlığında kızım. doktor önerisi(kendisi ablam olur:))şöyle oldu ama annelere de bir sormak istedim:

biberon asla almıyor gündüz, yemesi fena değil. ama kilosu az diye, gece 11 gibi uyandığında yani yattıktan 2 saat sonra filan, aptamil sütlü tahıllı kaşık mamasını sulu olarak hazırlayıp (2 kaşık mama, 120 cc su) suluğunda veriyoruz. içiyor.iyi bişey mi yapıyoruz acaba?eşim kızıyor zayıf kalsın dombili yapacaksınız kızı diye.tecrübeli anneler siz ne dersiniz?

bu arada gece 2 kere filan da emziriyorum, gün içinde tam gaz emmeye devam..

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


scanturk

Himm benim kızım da zayıf ama hic gece mama vermedim aksam yemeğini yer yatar gece uyanında emziriyorum ama burda birçok anne gece beslenmesini cok daha erken kesiyor ben emzurmeyi birakana kadar gecede emzirmeyi dusunuyorum ablanız doktor olduğu için çok bisey diyemiyorum ama kendi doktorunuza yani Kızınızın cocuk doktoruna danışın derim yoksa ablanız mı ;)


gesnur

ablam telefon doktorumuz, farklı şehirlerdeyiz. açıkçası ablam çocuk dr iken tartı-boy dışında başka doktora götürmüyorum.hastalanınca özel labaratuara kan-idrar-gayta verip sonuçları ablama telefonda okuyorum, ilacı da o söylüyor. yani rahata alıştık biz biraz:)

sizin kızınız ne kadar zayıf?bizim kadarken kaç kiloydu hatırlıyor musunuz?takmalı mıyım kilo konusunu kafama sizce?


_cereninannesi_

Başka bir dr.a daha götürmenizi tavsiye ederim. Bu ablanız kötü olduğu anlamına gelmiyor yanlış anlamayın ama başka bakış açısı her zaman iyidir değil mi? Ben kızıma gece yatmasından önce gece tahıllı kaşık maması yediriyorum. Çocuğun kilosu eğer normal aralıktaysa inanın fazladan kalori alması dışında herhangi bir etkisi olmaz. Ben bir ara kilosunu çok ama çok kafama taktım. Bunu çok zor yendim ama benim kızım halen 10 kg görmedi ve 19 aylık:) Ama çok sağlıklı ve mutlu önemli olan da bu.


scanturk

Bizde hala 10 kiloyu görmedik bur hafta sonra 17 aylık olacaknilinmasali

Kızımın o aylarda kilo problemi yoktu fakat o saatlerde acıkarak uyanıyor ve mama içmeden(en az 180 cc) uyumuyordu,hatta sabaha kadar içtiği mama miktarı 600 cc civarını buluyordu,obez falan olmadı;) hatta suara iştahsızlıktan çok cekiyoruz,doktorumuz 8-9 saatlik uyku diliminde 1 yas sonrasındada 1 kez beslenebilir diyor,sizinki daha da küçük bence bi zararı olmaz,diş çürümesine karsı biraz da su verirseniz arkasından:)


gecce

kızım 17 aylık bizde 10 kg daha olamadık kızım çıtı pıtı bişey hamileyken de dr söytlemişti ufak tefek olcak diye hiç kilosunu dert etmeyin dengeli bir şekilde besleyin sağlıklı olsunlar kilo önemli değil 

kızımda bazı akşamlar yemeğini yemiyor ozaman prinç, havuç, kabak haşlıyorum sütle blendır basıp tatlandırıyorum

ya da 2 yemek kaşığı nohut, zeytinyağ,ı süt, bal

az yemek yerse gece bu mamadan veriyorum yoksa sabaha karşı acıkıyor döne döne uyanıyor

 

 


mert_mert

oğlum 10 aylıkken 10.5 kg idi.ama bende geceleri besliyordum mama formül süt vs .şuan 26 aylık obez olmadı ama öle kiloda yok yani şimdi kilosu olsada büyüynce gezmekten zıplamaktan eriyip gidiyorlar yaşından sonra verir kilosunu..bence kiloya hiç takılmayın bayanların kilosu zaten sıkıntı bırakın zayıf olsun miyon olsun ne güzel şişman olucakda ne olucak..


pink09

bizde bir hafta sonra 17 aylık olucaz ama bırakın 10 kiloyu biz 9u bile daha bi kaç gün önce görebildik


Cevaplamak için Üye ol