Vitamin

dilakuzusu soruyor: 5

İştahsız kızım için yemediği şeyler yerine takviye olabilecek bir vitamin ya da vitamin +balık yağı tavsiyesi ,Doktorumuz minadex fer dedi ama daha önce ferro sanol şurup kullandık ve diş lekeleri çok zor geçti.Tecrübelerinize göre paylaşır mısınız?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


gokcey

kaç kiloki kızınız benimde 2,5 yaşında bi kızım var 15 kilo şuan çok şükür yemede de bi problemimiz yok ama çok hareketli yerinde bian bile durmuyo


dilakuzusu

Kızınıza maşallah.Yemede herzaman problemimiz vardı hala da var,kilosu 13.800.Derdim kilosu değil onu problem etmeyi aştım artık.Yemediği için alamadığı şeylerin yerine takviye olsun diye kullanmam gerektiğini düşünüyorum,bu arada iştahını da açarsa ne ala.Ama daha önce bikaç değişik vitamin kullandım ama böyle bir etkisi çok olmadı,o yüzden iştah açma özelliğine çok inanmıyorum,en azından bizim için.


minigim_sare

Çok seçenek vardı. Sürekli gittiğimiz eczacı seven seas orange balık yağını tavsiye etti. Onu kullanıyoruz.kızım bütün sebze yemeklerini yemeye başlamıştı , iştahı açılmıştı.şimdi hasta oldu. Hiç birşey yemiyor. İnşallah hastalığı geçince yine yer diye dua ediyorum. 


iboom

Dr bize efa-vit balik yagini onermisti. Vitaminli balik yagi, tadi guzel pek balik yagi kokusu yok. Ama bizdede ise yaramadi 1 ay kullandim istahi acildi diyemem. Eczaci bi kac ay kullanmalisin anca etki eder dedi kararsiz kaldim baska markallarada baktim seven seas kullanlarin cogu memnun. Karsilastirdim efa-vitin degerleri daha yuksek cikti bu yuzden tekrar onu alicam galiba. Keske yiyen bir cocuk olsada dogal yollarla beslense bunlara gerek kalmasa ama nerde.


mert_mert

ferro sanol bildiğim kan ilacı iştah değil.iştah açan bir şurup zaten yok.eğerki böyle bir sorununuz varsa belki kansızlık vardır bir test yaptırın doktorun önerisiyle değerine göre kan ilacı verilirki kan ilacı asla asla gereksiz bir ilaç değildir.ayrıca ilaç dişde leke yapıyor evet ama bırakıldıktan 1 ay sonrasında geçiyor.Cevaplamak için Üye ol