rAdyasyon geçirmeyen hamile korsesi kullanan var mı???

GksCns soruyor: 4

Radyasyon geçirmeyen hamile korsesi kullanan var mı???

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


nisannn

ben kullanacaktım, ama tam da o zamanlarda(20aralık2011) shanghaidaily de bir haber okudum. haberde elbiseler radyasyondan korumak yerine aksine içine hapsettiğini yazıyordu. kaynağını bulup paylaşacağım.

ama buna rağmen, yaşadığım şehirde her hamile kalan kadın muhakkak kullanıyor bu elbiseleri. pazarı çok büyük çin'de.


kuzeynep

Cem Yılmaz'ın bi gösterisinde bı temizlik görevlisi paspasla radyasyonu kovalıyor diye anlatmıştı. Bu tür ürünler hep o sahneyi aklıma getiriyor:)) korse bileklik bunlar tamamen ticari mallar. Bence hiç ama hiç bı etkisi yoktur.


GksCns

öncelikle çok teşekkür ederim,ilk paylaşımım,ilk sorumdu:) 

eğer kaynağı paylaşırsanız çok sevinirim,okursam belki fikrim değişir benimde.Druma sordum kullanmamın faydalı olacağını ve korsenin güvenilir olduğunu söyledi..korsenin içeerisine cep telefonunun çekmemesi beni ikna etmişti açıkçası radrasyonu engellediğine dair..nette araştırdım fakat olumlu-olumsuz pek birşey bulamadım ben:(
cem yılmazı bende çok severim,teşekkür ederim espirili yaklaşımınız için:)
en az 6saat pc başındayım,laptop kullanıyorum ve hamile olduğum için rahat oturamıyorum masada fln kullanamıyorum direk kucağımda pc:( ayakarımı uzatıyorum evde,pcyide kucağıma alıyorum bütün gün böyle:) bu yüzden almayı düşündüm 


nisannn


shanghai daily deki haberi görebilmek için üye olmak gerekiyor link versem de sizin tarafınızdan açılamazdı. o açıdan başka kaynaklardan buldum.
haberde diyor ki:
CCTV program exposed that these radiation-proof clothes do not protect people from daily doses of radiation but can actually do more harm than good, reports Guangzhou Daily.
Without these radiation clothes, normal skin can actually reflect most radiation away from the body, absorbing only a small amount.
yani:
vücudu radyasyondan korumadığı gibi, vücuda zarar verdiği ortaya çıkmıştır. aslında bu elbiseyi giymeden vücüt radyasyonun büyük kısmını aksedebilir, küçük bir miktarını ise hapseder.Cevaplamak için Üye ol