Ankara ingilizce kreş önerisi

Senemkml soruyor: 7

Ankara'da İngilizce kreş konusunda 2 yaşında oğlum için o kadar araştırdım ki belki birisine faydası olur diye izlenimlerimi paylaşmak istedim. Benim için öncelik İngilizce eğitim, açık alan kullanımı ve oğlumun gün boyu 1sınıfta tıkılıp kalmamasıydı.

*Doğafen incek; çok baştan savma ve ilgisizler. Randevulu gittiğimiz halde kreş müdürünün misafiri vardı ve "oradan biriniz gezdirin" gibi saygısız bir tavrı vardı. 3-4 yaş grubu çok kalabalıktı, 2-3 yaş grubu için 1 küçük oda vardı ve içinde yok denecek kadar oyuncak vardı. Uyku odaları çok sıkışık, yatak görünümlü minderler birbirine yapışık gibi çocuklar için insancıl bir durum gelmedi. 

*gence preschool; müdürü Fatma hanım oldukça ilgiliydi. Yabancı çocukların olması, büyük bir oyun parkı olması ve yabancı hocalarının olması olumlu. Ancak yaş gruplarına göre tüm gün aynı sınıfta olması ve alanın mevcudu göre olması olumsuz. Aylık ücreti yaklaşık 1800 TL. 

*tad preschool ümitköy; okulun bahçe ve sınıf büyüklükleri, doğumgünlerinde anneden ev yapımı pasta ve meyvesuyu istemeleri, yabancı öğretmen olması, antibiyotikli çocukları iyileşene kadar almamaları, besin alerjisi olan çocukların beslenmeleri dikkat etmeleri olumlu. Ancak en geç 6da çocuğu almak zorunda olduğumuz için bize uymadı ve atölye bazında eksik buldum. Aylık 1200 TL ve yılda 1 defa 1450 TL kırtasiye masrafı var. 

* ıps preschool; internetten olumsuz yorumlara rağmen randevu almak için aradığımızda dönem başladığı için kabul edemediklerini ancak müdürlerine iletip geri dönüş yapacaklarını söylediler. 4kez aradık ve her seferinde iletişim bilgilerinizi alıp dönüş yapma gereği bile duymadılar. İlgisiz ve özensiz geldi bana. 

*kids aloud; müdürü yasemin hanım oldukça sıcak ve ilgiliydi. Ancak çıkış saati, 2.5 yaş grubu için kullanılan 2 sınıf  olması ve materyal olarak bana yetersiz geldiği için olumsuz kaldı. Ücretleri aylık 2250 TL ve yıllık 1defa kırtasiye masrafları var. 

*tad preschool gop; senem hanım ve öğretmenler çok sıcak ve ilgiliydi. 3 katlı ve her katta 4-5 atölye var. 30 dkda bir sınıf değiştiriyorlar ve her sınıf dolu dolu eğitici materyaller dolu(mutfak, matematik, doğa-fen, müzik, İngilizce, mimarlık, okuma vs her branşta atölyeleri var ve her yaş grubu faydalanabilir) . 4yaşında özel piyano, jimnastik, bale dersleri alabiliyorlar tabi ekstra ücretle. Parkı ve ekip biçebilecekleri bahçesi var. Çocuklar için güvenlik önlemleri hat safhada ve diğer kreşler de olduğu gibi çocuklar merdivenden toplu halde değil, tek tek öğretmenler eşliğinde çıkıyor. Yaş gruplarına ayrılarak 3-4 yemek odası var, bebekler için mama sandalyeli yemek odası var. Öğretmenler ODTÜ veya TED mezunu, çocuk olan yerlerde ve derslerde İngilizce konuşuyorlar. Küçük yaş grubu için İngilizce ve Türkçe konuşan öğretmen var yavaş yavaş alıştırıyorlar. Yemek listeleri diyetisyen tarafından belirleniyor ve belli aralıklarla kreşe gelip çocukların analizini yapıyorlar. Benim fazlasıyla içime sindi, sanırım oğlum için güvenebileceğim kreşi buldum. Aylık ücreti 2100 TL. 

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


arkin11

Tada başladınız mı. Şu an ki görüşleriniz nasıldır. Bilgi verir misiniz.


Senemkml

tad'a başlamadım çünkü orana taşındık. Aklım hala Tad GOP'da ama malesef akşam çıkışına yetişmem zor. O yüzden Oran'da ki kreşlere bakıyorum. Minik devler gayet başarılı. Spor ağırlıklı, native speaker var ve yüzme havuzu var haftada 2 gün. Ücreti 1750 TL + yıllık 1100 TL(yanlış hatırlamıyorsam) kırtasiye masrafı var. Bugün de Kidya Kreşe bakacam. 10'dan fazla kreş gezmişimdir. Fazla titizleniyorum sanırım. Eğer çıkış saati sorun olmasa bugün gider Tad GOP'a başlatırım.


arkin11

Merhaba bende tada baktım yalnız öğleden sonra programı yok gibi. Akd kids GOP hakkında bilginiz varmı. Kidya ya gittiniz mi. Yeni olması beni düşündürdü sadece.


Senemkml

Kidya'ya kayıt yaptırdık. Gezdiğim kreşler içinde gop tad'dan sonra tek güven veren orasıydı. Her gittiğimde aktiviteleri var ve 15 günde bir haftasonları ailelerle etkinlikleri oluyor.


Senemkml

Şuan oryantasyon döneminde olmasına rağmen gayet memnunum. Henüz 7-8 aylık yeni bir kreş. Ancak imkanları güzel. Kreşin telefon uygulaması var oraya günlük aktivite yaparken resimleri, yeme-içme ve uyku durumları giriliyor. Hergün öğlen kreşe doktor geliyor. Daimi hemşire var, ilaç kullanacağı durumlarda form dolduruyorsunuz saatinde ve dozunda veriyorlar. Yarım gün, Tam gün, tamamen Türkçe, İngilizce veya Rusça sınıfları var. Mevcutlar gayet iyi max 10 kişi. Ayda 1-2 haftasonu velilerin de katıldığı etkinlikleri oluyor. Yiyecek ve içecekler konusunda titizler. Reçeli, konservesine kadar kreşte yapıyorlar, şeker yerine bal veya pekmezle tatlandırıyorlar.


Nihannnn

Merhaba, Kidya’nın ücretleri nasıl acaba? Yarım gün alternatifi olması çok ilgimi çekti.. 


Senemkml

Yarım gün ve tam gün seçeneklerinin yanında Türkçe, İngilizce veya Rusça sınıfları var. Yarım gün Türkçe 1925 tl, dil seçeneklerine göre de değişiyor. Fiyat konusunda az da olsa yardımcı olabiliyorlar.Cevaplamak için Üye ol