Ankara ingilizce kreş önerisi

Senemkml soruyor: 0

Ankara'da İngilizce kreş konusunda 2 yaşında oğlum için o kadar araştırdım ki belki birisine faydası olur diye izlenimlerimi paylaşmak istedim. Benim için öncelik İngilizce eğitim, açık alan kullanımı ve oğlumun gün boyu 1sınıfta tıkılıp kalmamasıydı.

*Doğafen incek; çok baştan savma ve ilgisizler. Randevulu gittiğimiz halde kreş müdürünün misafiri vardı ve "oradan biriniz gezdirin" gibi saygısız bir tavrı vardı. 3-4 yaş grubu çok kalabalıktı, 2-3 yaş grubu için 1 küçük oda vardı ve içinde yok denecek kadar oyuncak vardı. Uyku odaları çok sıkışık, yatak görünümlü minderler birbirine yapışık gibi çocuklar için insancıl bir durum gelmedi. 

*gence preschool; müdürü Fatma hanım oldukça ilgiliydi. Yabancı çocukların olması, büyük bir oyun parkı olması ve yabancı hocalarının olması olumlu. Ancak yaş gruplarına göre tüm gün aynı sınıfta olması ve alanın mevcudu göre olması olumsuz. Aylık ücreti yaklaşık 1800 TL. 

*tad preschool ümitköy; okulun bahçe ve sınıf büyüklükleri, doğumgünlerinde anneden ev yapımı pasta ve meyvesuyu istemeleri, yabancı öğretmen olması, antibiyotikli çocukları iyileşene kadar almamaları, besin alerjisi olan çocukların beslenmeleri dikkat etmeleri olumlu. Ancak en geç 6da çocuğu almak zorunda olduğumuz için bize uymadı ve atölye bazında eksik buldum. Aylık 1200 TL ve yılda 1 defa 1450 TL kırtasiye masrafı var. 

* ıps preschool; internetten olumsuz yorumlara rağmen randevu almak için aradığımızda dönem başladığı için kabul edemediklerini ancak müdürlerine iletip geri dönüş yapacaklarını söylediler. 4kez aradık ve her seferinde iletişim bilgilerinizi alıp dönüş yapma gereği bile duymadılar. İlgisiz ve özensiz geldi bana. 

*kids aloud; müdürü yasemin hanım oldukça sıcak ve ilgiliydi. Ancak çıkış saati, 2.5 yaş grubu için kullanılan 2 sınıf  olması ve materyal olarak bana yetersiz geldiği için olumsuz kaldı. Ücretleri aylık 2250 TL ve yıllık 1defa kırtasiye masrafları var. 

*tad preschool gop; senem hanım ve öğretmenler çok sıcak ve ilgiliydi. 3 katlı ve her katta 4-5 atölye var. 30 dkda bir sınıf değiştiriyorlar ve her sınıf dolu dolu eğitici materyaller dolu(mutfak, matematik, doğa-fen, müzik, İngilizce, mimarlık, okuma vs her branşta atölyeleri var ve her yaş grubu faydalanabilir) . 4yaşında özel piyano, jimnastik, bale dersleri alabiliyorlar tabi ekstra ücretle. Parkı ve ekip biçebilecekleri bahçesi var. Çocuklar için güvenlik önlemleri hat safhada ve diğer kreşler de olduğu gibi çocuklar merdivenden toplu halde değil, tek tek öğretmenler eşliğinde çıkıyor. Yaş gruplarına ayrılarak 3-4 yemek odası var, bebekler için mama sandalyeli yemek odası var. Öğretmenler ODTÜ veya TED mezunu, çocuk olan yerlerde ve derslerde İngilizce konuşuyorlar. Küçük yaş grubu için İngilizce ve Türkçe konuşan öğretmen var yavaş yavaş alıştırıyorlar. Yemek listeleri diyetisyen tarafından belirleniyor ve belli aralıklarla kreşe gelip çocukların analizini yapıyorlar. Benim fazlasıyla içime sindi, sanırım oğlum için güvenebileceğim kreşi buldum. Aylık ücreti 2100 TL. 

Bu soruyu cevapla


Henüz cevap yazılmamış. İlk cevaplayan sen ol.

Cevaplamak için Üye ol