Kozmonot tulum /Astronot

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


kem

bence acele etmeyin belki de hiç ihtiyacınız olmayacak .biz hiç kullanmadık mesela .o kadar çok eşyaları oluyor ki sonra nereye götüreceğinizi şaşırıyorsunuz


jildando

bizim vardı, 7 aylıkken subat ayında Almanyaya tatile gittiğim için ve orda kara rağmen surekli dışarıda dolanıyoruz diye almıştım. Boyle bir durumum olmasa hayatta almazdım, nitekim Ocakta doğmuş olan oğlumda hiç ihtiyaç duymadık. Sebeplere gelince,
-Oncelikle giydirmesi cıkarması cok sıkıntı birsey, giyince de bebek hakikaten astronot gibi kalıyor, kollar kapanmıyor kıpırdayamıyor vs. Rahatsız birşey yani.
- Dışarda dolanıyorsunuz, sonra arabaya biniyorsunuz, ya da eve donuyorsunuz ve bebek uyumuş oluyor, kolay giyilmediği gibi kolayda çıkmıyor, ustunde kalsın demek içinde cok sıcak, bebek içinde pişiyor. Mağazaya 5 dakikalığına bile girseniz hemen bir tarafını açma ihtiyacı duyuyorsunuz cunku anında terletmeye baslıyor.
Bence bebeğiniz doğsun, çok karda kışta uzun süreli dışarıda dolanacağınız bir durum varsa alırsınız.
Biz normalde ne yaptık onu da anlatayım isterseniz.
Astonot gibi kalın olmayan, daha çok polar kumaştan ( mothercare de ayı kostumu gibi var) hafif tulumlarımız vardı. Hem beli falan açılmıyor, hem de hava durumuna gore içine bazen sadece tişort bile giydirdiğim oluyordu. Yumuşak oldugu için içeri girince uyumuş olsa bile kolayca çıkarabiliyordum. Hatta bazen normal kıyafeti ile uyumus olursa bu seferde dısarı cıkarken tersten uzerine ortu gibi giydiriyordum.
Hareketinide engellemiyordu, onu tavsiye ederim ben cok kullandım, yıkayıp kurutmasıda kolay oluyordu.aytude

hergün dışarı cıkmayacaksanız almanıza gerek yok. o zaman alırsınız. ihtiyaca göre. biz bütün kış her sabah soğukta evden cıktıgımız için almıştık, hediye de egelmişti, fakat, ayına göre almalarına rağmen küçük geldi kullanamadık. bebeğinizin ne hızla büyüyeceğini bilemezsiniz, normalden iri ve uzun br bebek olabilir, mesela mothercare'in kalıpları çok küçük geliyor. ay olarak hesaplasanız bile bebek normalden uzun olursa boşa gidiyor. acele etmeyin derim.


Defnemveannesi

ben de bebeğim daha doğmadan bir heves almıştım 3-4 kere ancak kullandık o da kar vardı soğuktu vb. giydirince içiniz çok rahat oluyor kesinlikle üşümeyeceğinden eminsiniz ancak giymesi çıkartması bi dert. yürüme mesafesi bir yere gidilmeyecekse genelde heryere araba ile gidiliyorsa bence de gerek yok. kısa montlardan giydirip üzerine battaniye de sarılabilir. biz bu montların her versiyonundan aldık sanırım. bi de bizimki çok bunalıyordu astronatta rahat edemiyordu onu da ekleyeyim.


atlio

hiç almayın derim, bizde aldık 1 kere bile giymedi..giydirmesi zor çıkartması zor..angelique

valla biz cok kullandik. pusette salkim sacak battaniye olayindan pek hoslanmadigim icin hep astronot giydirdim. ama bence de simdiden almayin, hem bedenini ayarlayamayabilirsiniz, hem de goruldugu gibi bazi arkadaslar hic kullanmamis.


nilaylilayla

astronotun yumuşak peluş tarzı olanlarındab ve içi peluş dışı örgü tarzı cok kullandık,hatta battaniye hiç kullaanmadık biz..diğer haşır hulur kumaş olanlar, esnemediği için daha kullanışsızdır..arabaya in bin biraz zahmetliydi ama dışarda uzun süre gezdiğimiz günler pek rahattı..


barok

biz kullanıyoruz çok güzel ama bizimkinin ayak kısmı ayrılmıyor şimdi alsam ayağı çıtcıtlı falan olandan alırdım . bizimkinin içi peluş değil montlar gibi astarlı , içine çok kalın giydirmiyorum , mothercaredan almıştık 9-12 aldık 5-6 aydan itibaren giydirebildik  geniş geniş, hala da oluyor. HAWOR

biz doğduğunda(eylül ayıydı) almıştık üstelikde 9 aylık.idil baby markalı.ilk dört ay giydirmedik ama sonrasında ve havalar ısınmadığı için hala kullanıyoruz kesinlikle çokkk memnunum ben.ev kaloriferli ince giyinmiş olsa bile dışarı çıkarken ekstra birşey giydirmek zorunda kalmıyorsunuz.astronotu zaten sıcacık çünkü.ama bedeni iyi ayarlamak lazım içi kalın olduğu için.mesela biz 7 aylığız 9 aylık olanı giyiyoruz.

birde şunu unutmamak lazım ki bu kıyafet sadece bir yıl giyilebilir.ikinci senede giyeriz diye düşünerek alabileceğimiz bir ürün değil zaten.seneye kısa montlara geçeriz artık.
o yüzden şuan alışveriş sitelerini falan takip edip ucuza alın bence.markalı ürünler indirime giriyor havalar ısındığı için.
tavsiyem alınmasından yana...


hacer

bizim daha hastaneden çıkarken vardı çok güzel mothercare marka bi kozmonotumuz. o küçük gelince veniceden çok ucuza ikincisini almıştık. bu kışta kuzeninin geçen kış giydiği kozmonotu giydi tam olarak yürüyene kadar, biz çok rahat kullandık.Cevaplamak için Üye ol