Uyku tulumunun içine ne giydiriyorsunuz?

nnunnis soruyor: 10

hanımlar uyku tulumunun içine çocuklarınıza ne giydiriyorsunuz? Evimiz şu an 18-19 derece ve sadece altına bir pijama üstüne de çıtçıtlı badylerden giydiriyorum sadece tek kat yani .Sizce bu yeterli mi yoksa ince mi gelir siz nasıl giydiriyorsunuz.Tulumumuz asrtonot gibi olanlardan pamuklu.Ayrıca üstüne battaniye örtüyor musunuz?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


_yasemen_

bizimde aynı 19-20 derece ev.2gecedir giydiriyorum astronot tulumunu.içine ince/kalın değil orta ayarda bi pijama giydiriyorum.üzerinide ince birbattaniye ile örtüyorum açıldığında da bi önceki geceler gibi diken üstünde yatıp kalkmıyorum.bilmiyorum ne derece iyi yapıyorum bilmiyorum cvpları bende merak ediyorum.


Cansu88

Ben tek ince pijama ve body giydiriyorum penye battaniye örtüyorum ztn sicak daha büyük tehlike cocuk cokta sıcağa alışmasın daha cok hasta olur


Cansu88

3aylik bebek icin tulum varmi 1 yastan başlıyor diye biliyorum bende kuzene alım nerden aldiysaniz


majestik

bende bu tog olayını merak ettim. hangi markalarda yazıyor kaç tog olduğu? siz hangi marka kullanıyorsunuz suisui?


Cansu88

Alırken soruyorduk biz ben cok tog lu almıyorum hareket etmesini kisitliyorMCA

bana az gibi geldi. benim evim 23 derece şu an, çıtçıtlı body ve alt üst pijama var. tulumun üzerini örtmüyorum zaten örttürmez direkt uyanır.


Sanemm

Evde kalorifer sürekli yanar ancak gece üstüne açması açısından battaniye kullanmıyorum. Altı yuvarlak fermuarlı bir tulum kullanıyorum içerisine de sadece kolsuz çıtçıtlı badi oluyor. Bu kolaylık da sağlıyor bana, emzirip sadece dış kıyafetlerini çıkartıp tuluma koyup direk fermuar çekiyorum. Kıyafet çıkart, kıyafet giydir işi sıkıyor :)


neretva

Biz mothercarein 2.5 toglu tulumunu kullanıyoruz. Çok kalın değil, içi elyaflı penye gibi, üzerinde hangi derecede içine ne giydirmem gerektiği yazılı. 20 derecenin altında uzun kollu pijama giydirin diyor. Bizim evimiz biraz soğuk. Ben kolsuz badi, uzun kollu pijama takım giydiriyorum. Geceyarısı gibi de bir ince battaniye örtüyorum sırtına. Sabah terli kalksa azaltırım ama öyle kalkmıyor. Bir de çok pofuduk, polar gibi uyku tulumları var, bana onlar kalın geliyor. Öyle  birşey giydirsem içine 1 kat giydirir, üzerine birşey örtmezdim.nurus

bizim evde merkezi sistem.gece 11 de aniden sıcaklık düşüyor.


içinde çıtçıtlı body si.ince bir pijama,bazen altında sadece külotlu çorap.uyku tulumu ile saat 3-4 kadar uyuyor.ama sabaha karşı illaki üstüne atıyorum ince bir battaniye.sadece sırtına kadar.zaten 15 dk. ya kalıyor ya kalmıyor üstünde.kapısı sıkı sıkı kapalı beril in odasının.ama çok kara kışta naparız bilmiyorum.


nilinmasali

evimiz gece 15 derece civarında oluyor,uyku tulumunun içine patikli alt ve uzun kollu body giydiriyorum,tamamen kendi psikolojim adına üstüne ince pamuklu bir battaniye örtüyorum,terlemiyor ensesinden vücut ısısını kontrol ediyorum,üşüdüğünde üstünü acmıyor,daha serimn gecelerde bodynin üstüne birde pijama üstü giydiriyorumCevaplamak için Üye ol