kel kızım:)))

Puccanne soruyor: 6

Kızımın dogdugunda sac seklı cok komıktı arkada sac vardı ama on kısımda yuvarlak daıre seklınde yanı su klasık kel mudur sacı vardır ya oyleydı ama o saclar dokuldu kzım 7 ayına gırecek fakat sacları pek cıkmadı!sorum su acaba. Hem cabuk uzaması ıcın hemde saglıklı cıkması ıcın ne yapmalıyım!

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


eminEnes

güzelliği yeter bırak çıkmasın :)


beatrix

Bizimki sacli dogdu.. O saclari hic dokmedi ve dahasini cikardi birinci yas gununde normal insan saci formunda at kuyrugu topluyordum. Simdi poposuna degiyor.. Kiyamiyorum kesmeye ama uzun uzun coook uzun.

Demekki bu sac bebeklerde varligi bir dert yoklugu yara biseymis

Dert etmeyin bebisler sacsiz da guzel.. Hem cikacak elbette sacsiz kalmaz.

Cok sacli bir bebek annesi olarak soyluyorum tara kurut tokala yazin terleme yapmaz kurutttum kurutmadim hasta olur endisesi yok.. Tararken acittim acitmadim yok.. Bebekler icin dalinin acicisi var ikinci sise bitti daha iki yasina bile gelmedi.. Sacsizligin da bir keyfi var miş


polen

bir kel de bende var.sadece kafasının üstünde bir tutam var,tara tara bitmiyo:)


Puccanne

Canlarım saolun evet kelde tatlılar ama ben cok heveslıyım sole sacı olsun tarayım belık oreyım toplayı falAn fılan daha dogmadan odasında hazırdı 1 kutu tokaları amaaa gel gelelım kel bır prenses cıktı sansımıza!:)kurban oluruuuuuuuuuum!kel bızdıgım benımmmm.


PembeTavsanim

Benim kizimin bir sacli dogdu bir sacli dogdu ben dahil goren kimse inanmadi:) 4 ay hic dokulmedi ama nasil oldu anlamadim rengi acildi sacin fakat simdi cok dokuluyor heryer sac ama alttan yeni saclar cikmis bile onlarda farkli renk:)Beatrix in dedigi gibi sacli olunca kurutmasi terlemesi bir dert oluyor bazen oyle bir terliyorki banyodan yeni cikmis gibi oluyor sirilsiklam . Senin bebegininde eminim bir yasina gelince bir suru saci olacak:)


ozgelif

Elif de keldi. Bİr yaşına doğru öndeki küçük tutam zar zor toplanıyordu. Şimdi hala yaşıtlarına göre az ve kısa saçları var. Küçükken büyükler sıfıra vurduralım demişlerdi tabi k izin vermedim.Ama bir inanışa göre saçları gürleştiriyormuş , bence yine de yapmayın ama :)Cevaplamak için Üye ol