Buharlı pişirici

elf_gns soruyor: 10

ek besıne geçtik buharlı pişirici alıcam ama makaya karar veremıyorum kafam çok karışık.Bir de vestel çorbacı çıkmış kullanan anneler varmı hangı markayı öneririsiniz?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


ozgu_naz

buharlı pişiricilere para vermeyin derim eğer evde düdüklü tencere varsa. 15 tl falan civarında tencere içine konulan sebze pişirme aparatı var.ben düdüklüyekoyup 5 dakika kadar haslıyorum


momi

Ben arzum un buharlı pişiricisini kullanıyorum memmnunum sebzeler 15 dakika yumuşacık oluyor.


CokBilmis

Tencere ile pişirirken tencerenin başında durmak ya da sık sık yemeği kontrol etmek lazım. Ama bebekle uğraşırken bu biraz zor oluyor.

Bebekler için olan buharlı pişiriciler ise kompakt olduğundan anneye çok büyük kolaylık. Pişirirken başında durman gerekmiyor. Bitince haber veriyor. Ve kaç dakikada pişeceğini bilebiliyorsun.

Mesela diyelim tencereye sebzeleri koydun ama o sırada bebek kaka yaptı ve altını açman gerekti? Sebzeler buharlı pişiricide kendi kendine pişiyor. Piştikten sonra sinyal sesi ile sana haber veriyor ve kendiliğindne pişirmeyi sonlandırıyor. Tencerenin altını kapatma derdi filan olmuyor.

Buharlı pişiricilerde tek sorun, bebekler için olan ürünlerin hespi plastik. Cam hazneli bebek buharlı pişirici yok (bildiğim kadarıyla). Plastiklerin BPA'sız olduğunu iddia ediyorlar ama plastik işte neticede...


tiara

buharlı pişiricilere para vermeyin denilmiş ama sanıyorum bu ürünleri kullanınca anlaşılıyor o paraya değdiği..ben philips wasabi almıştım, indirimdeydi ama çok ucuz değildi. biraz içim acımıştı paraya alırken..ama ilk kullandığım andan itibaren inanılmaz işime yaradı ve onsuz gittiğim seyahatlerde anladım ki o paraya fazlasıyla değiyor. ben çok memnunum ve şiddetle öneririm philips wasabi'yi..


ipekkusgoz

Babymoov bebedelice almıştım ben. Arzum bebbe ile bire bir aynı sanırım. Çorba ya da püre yapımı için uzun süre kullanmadım.Ek gıdaya geçtikten sonra 1-2 ay belki. Ama ürünü hala kullanıyorum, brokoli ya da kırmızı biber haşlamak için. Aynı işi görecek başka alternatifler de var evde buhar sepeti vs ama tencere koy içine sepet koy azıcık bir ürün için değmiyor bence.Az az günlük yiyebileceği miktar kadar yapmak, çok fazla haşlamadan hem besin değerini korumak hem de yiyebileceği maksimum diriliği sağlamak daha iyi oluyor. Ben hala kullandığımı düşünerek tavsiye ediyorum açıkçası.elf_gns

benım bebeğim hıç durmuyor buharlı pişirici benı rahatlatacaktır.ya avent alacagım yada vestel corbacım bırde arzum var ucunden bırı ama hangısı bılmıyorum kullanan arkadaslar yazarsa sevınırım

 


ipekkusgoz

TVestel çorbacım düşünüyorum dediğiniz için bugün gördüğüm bir kampanyayı paylaşayım istedim.Çorbada benim de tuzum olsun:))).

Ama tavsiye ettiğim anlamına gelmesin bu. Ben 21 aydır çorba yaparken bir makine ihtiyacı hissetmedim. Sadece sizin alternatifleriniz arasında olduğu için yazayım istedim.

http://www.altincicadde.com/urun-detay/vestel-corbacim-3-55168-1000236?utm_source=mailcampaings&utm_medium=mail&utm_campaign=17_10_2012_bulten


elf_gns

 

çok tesekkur ederim:) artık kararımı verdım avent alacagım. en zoruda su karar asaması zten tesekkur ederım paylaşımlarınız ıcın.

 haticesana

Vestel çorbacı yorum : dünyanın en pratiklikten uzak ürünü. Resmen yap boz. O kadar fazla ve kurumu zor parçaları var ki.resmen işkence. Alalı 3 gün oldu ve çok pişmanım. 300 cc mama için 1 saat uğraş. Öyle koy pişirsin durumu yok. Başında dikiliyorsun, yok karıştır tuşuna bas yok iki 2 dk şu komutta 5 dk şu komutta şu tuşa bas. Mamayı hazırla ve asıl işkence o zaman başlıyor bir sürü parçasını çıkar tek tek temizle ve tekrar bir araya getir. Vallahi ben birleştiremedim, eşim zar zor tekrar birleştirebildi :( kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmiyorum. Yine de ben alacağım diyen varsa 1 kere kullandığım 3 günlük makinamı yarı fiyatına veririm. Hem siz deneyin hem de ben kurtulayım diye.


yasminzeynep

o kadar kötülemişiniz k:) kimse almaz bence:) üzüldüm sizin için. ama bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler


Cevaplamak için Üye ol