ısofıx olsun mu mutlaka ? hangı oto koltuk kullanıyorsunuz?

sibel_a soruyor: 8

Isofıx olsun olmasın mı kararsız kaldım. Marka model tecrubelerinizi yazarsanız sevınırım...

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


sibel_a

Güncel acıl yardım


glgncnr

Merhaba,

Biz oto koltuğu alırken çok araştırmıştık, isofixli modeller ve isofixsiz modeller kıyaslandığında bazı isofix olmayan modellerin adac test pıanlarının onlar kadar yuksek olduğunu görduk. Recaro tercih ettik, memnunuz.


galois91

Araştırmalarda isofix olmayan koltukların yalnız %30 unun arabaya uygun şekilde sabitlendiği bu oranın isofixli modellerde %98 lerde olduğu görülmüş. Karar sizin ;-) 


Ben de ADAC testlerine bakarak Römer Versafix aldım. İsofix e ek olarak koltuğun savrulmasını engelleyen üçüncü bir bağlatı noktasına sahip (topteether) Aslında ADAC testlerinde en yüksek koruma önünde yastık bulunan CYBEX Juno 2-Fix ve Kiddy PhoenixFix pro 2 ama bizimki oturmadı o yastıkla...

ADAC test sayfasıegokce

bazı arabada isofix olmuyorkiserra77

Arabaniz isofixli ise mutlaka koltugu isofixli alin . Ben concord kullaniyorum cok rahat,azda olsa tek dokunusla yatiyor.

Sanirim e-bebekte 2 gun %20 indirim var , bir bakin isterseniz..

2.arabamizda isofix yok , kemerle baglanan recaro var , oda iyi bir koltuk ama karsilastirinca concord agir basiyor.


aycasurul

Uzun yıllar kullanılacak, almışken isofixli alın, tabi aracınızda mevcutsa..


Römer, Recaro, Besafe ve Concord...

Römer yatış pozisyonu almadığı için eledik.
Recaro da fena değildi ama tam ısınmadım.
Concordu çok inceleyemedim açıkçası.
Besafe çok konforlu görünüyordu. Güvenlik testlerinde başarılı olduğunu okudum. Darbe esnasında dönme özelliği varmış. Detaylarını okuyabilirsiniz.  Kumaşı çok güzeldi, sanırım terletmeyecek gibi..Kararımız Besafe izi  up X3 isofix 15-36'dan yana oldu. 

Umarım minik de olsa fikir vermiştir...


sibel_a

Hepınıze cok TSK ederım arkadaslar,,,


momtocan

kızım için araştırmadan kalitesine güvendiğimiz için römer aldık. ama sonra internette aldığımız modelin ADAC testini geçemediğini ve yurtdışında toplatıldığını gördük. Türkiyede güvenliğin bu kadar hiçe sayılması hele römer gibi bir firma tarafından kabul edilebilir değil. annelere tavsiyem almadan ürünü yurtdışı sitelerden de araştırın. http://www.which.co.uk/news/2013/11/britax-withdraws-xtensafix-child-car-seat-from-sale-340216/


Cevaplamak için Üye ol