bebek arabası

Zeustamara soruyor: 10

Merhaba arkadaşlar, bebek arabası araştırıyorum. Ama inanılmaz çeşit var ve karar vermekte zorlanıyorum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var. En yakın durduğum ürün şu

Tfk Buggster 3 Tekerlekli Bebek Arabası (lacivert) 
varmı kullanan??

Sevgiler

Bu soruyu cevapla


29 Cevap


Marlasinger

Bizde oğluma chicco ct01 trio almıştık.Çok konforlu ancak çok ağır,katlanırken iki elinide kullanman gerekiyor ve bagajda çok yer kaplıyor.Daha sonra maclaren Quest sport aldık çok memnunum hem hafif kaplandığında az yer kaplıyor ve tek elle kapatıp açabiliyorsun.
Şimdiki aklım olsa maclaren travel sistem alırdım.
Şimdi ikiz puset düşünüyorum arka arkaya olması tercihim jane marka 3 tekerlekli gördüm ama şimdi 3 tekerliklilerde denge sorunu oluyor denince ne yapsam acaba????


MineAda

Bizde maxi cosi nin cabrio su ve quiny nin zap modeli var. Çok kulanışlı arabada emniyet kemeriyle pratik bir şekilde kızımızı bağlayabiliyorduk. Zap modeli arabamızın bagajınada rahat rahat sığıyor. Tek sorunu bebek arabası olarak kullanmaya başladığımızda farkettik yatmıyor fakat doktorumuzu bunun bir sorun olmadığını 2-3 saat arabanın üzerinde uyumuyorsa sorun değil dedi. Bizim içimiz rahat etmedi birde chicco nun baston bir modelini aldık keyfimize göre kullanıyoruz. ama hakikatende 2. ye gerek yokmuş.


NihanUgun

Merhaba,
Ben 5 haftadır nerdeyse her gün günde 4-5 saat aralıksız olarak TFK buggster kullanıyorum, Maxi cosi ana kucağı ile birlikte. İnanılmaz memnunum. Çok hafif ve katlanınca mclarenlerden bile kısa oluyor(eni biraz daha fazla) O dev tekerlekliler gibi yer kaplamıyor. Çok hafif olduğu için dev 3 tekerleklilerin denge problemi yaşanmıyor. Bu araba için yabancı forumlarda quinny zapp'ın sırtı yatan verisyonu deniyor. 6 ay sonra o halini test edeceğimşimdi birşey söylemek için erken. Fiyat/kalite oranı bence harika. Şiddetle tavsiye ederim.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Marlasinger şimdi ben algıda seçicilikten dolayı dışarıda üç tekerlekli bebek arabası görünce hemen inceliyorum. :)) Dediğin bebek arabasını (jane twin two sanırım) gördüm. İçinde 5-6 aylık ikizler vardı. Çok konforlu görünüyordu. İki bebekle kullanırken üç tekerleklinin avantajı daha çok anlaşılır manevra olarak, ama tabi ben de henüz iki bebekle kullanmadığımdan denge olayını tam bilmiyorum. Kar-zarar olarak analiz etmek lazım. Manevrası iyi olsun ben dengesini ayarlarım mı, yoksa dengesi iyi olsun ben manevrasını ayarlarım mı, bu çok önemli. Ben şu güne kadar hiç itmesi, sağa sola çevirmesi bu kadar kolay bir bebek arabası görmemiştim, eh bu da 3 tekerlekli olmasının çok büyük bir avantajı. Bir de diyorum ya benim seçeneğim yoktu, bize cuk oturan bir bebek arabası bizimki. Araları az olan kardeşler için. :)

Ama gerçekten en baştan maclarenin travel olanını almak isterdim. Büyük travel bebek arabası aldık, sonra gidip baston aldık falan ev bebek arabalarıyla doldu. çok gereksiz. Halbuki baştan gibip bir baston travel alacaktık, ayrıca gidip baston almaya gerek kalmayacaktı. Bebe confort mila var, o da baston puset olarak ana kucağıyla kombin olanlardan. Çok az zaten böyle bastonlar.


Marlasinger

Evet bahsettiğim puset twin two ben nette gördüm daha henüz kendisiyle yüzyüze tanışmadım.Özellikleri gayet iyi.Phil&teds carouseldeki mothercarede sordum sonuncusu 15 gün önce satıldı dediler ve getirmiyorlarmış.o sonuncuyu alan kim acaba:P
Şimdi manevradan bahsettikte yanyana olanlarda sanırım oda bir sorun olabilir hem ben alışveriş merkezlerinde asansörü genelde kullanmam(bekleyip dolu gelmesi canımı sıkıyor)yanyana olunca yürüyen merdivenden de çıkılmaz mmmmmm.Paylaştıkça aklıma gelmeyen şeyler geliyor;)Gerçi zaten arka arka olanlardan istiyordum ama bi eksi daha yanyana olanlara.



Aysegul_Yagmur_Irmak

Ben de yanyana düşünüyordum sonradan aynen senin gibi asansör, yürüyen merdiven, kapılar, dar mağaza koridorlarını vs. düşününce arka arkaya düşünmeye başlamıştım. Arka arkaya olanların çoğunda arka tam yatıyor ön az yatıyor ya da hiç yatmıyor. Bebeklerin ihtiyacına göre oturmaları ayarlanabilir.

Hehehehe o şanslı alıcı benim galiba. :P Hayır yani bu kadar özel olan yani muadili olmayan bir ürünü niye getirmezler, niye insanları böyle kullanışlı bir üründen mahrum ederler hiç anlamıyorum. Çok saçma.

Aslında twin two kullanan bir anne bulsan da artılarını eksilerini öğrensen daha iyi olurdu. Görünüşü gerçekten çok şık, ayrıca malzemesi de kaliteli görünüyor. Ama tabi işte kullanımı nasıl bunu bilemiyoruz.


Marlasinger

Evet ya bir sorayım belki kullanan vardır.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Marlasinger twintwo değilmiş benim gördüğüm, daha doğrusu 3 tekerlekli olan ikiz bebek arabası Jane Powertwin Pro modeliymiş.

http://www.babyproductinfo.co.uk/index.cfm?brand=Jane&name=Powertwin_Pro

İncele istersen canım. Burada tüm pusetlerin analizleri var. :)



Marlasinger

Teşekkür ederim canım bakayım hemen;))


deniss

merhaba zeropoint. bende bebek arabası araştırıyorum. senin yazdığın modele baktım internetten. çok kullanışlı görünüyor. videosunu da izledim. Stokke Xplory. peki nerden aldın türkiyede varmı yani? :)



Cevaplamak için Üye ol