beşik sorunu

ozgesizolmaz soruyor: 10

Bugün oğluşuma bebek odasını aldım,onda yatağı var ama galiba doğunca onda yatamadığından,bizim yanımızda yatacağından beşik de almam gerekiyormuş.Valla bana pahalı geldi aldığımız yerde beşik de 900 tl idi,6-7 ay için gereksiz buldum bu işin raconu nedir.Ne almalıyım,ucuz önerisi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


adilcan

valla ben pierre cardin beşik aldım 175 tl idi . bana 9 ay kullanrsınız dediler ama sanırım 6 max 7 ay kullanırım ama memnunum. yatağımın yanında duruyor kendi odasına geçene kadar böyle devam edeceğiz. sepet tarzı olanlar daha şık ama en fazla 3 ay kullanılır ben bu nedenle bu modeli seçtim.
http://www.minikbaby.com/pinfo.asp?pid=1416 internette daha ucuza varmış :)


adilcan

yazmayı unuttum içinde ki yatak çok ince sünger bu nedenle bakıcımız bana içine ince yün yatak yaptı çok güzel oldu


Aysegul_Yagmur_Irmak

Heryerde yazıyorum çünkü herkes bu işi kalite ve uygun fiyatla halletsin istiyorum. İkinci kez bebişim için aynı yolu izledim. Girdim ikinci el satışı olan malum sitelere :)) ikinci el chicco portbebe buldum, yine küçülene kadar kullanıp satıcam. :) Oğluma 50 liraya almıştım, 50 liraya satmıştım. :)) Kızımınkini 80 liraya aldım. Oğlumda araçta oto koltuğu olarak kullanmak için kemer kitini almıştım chicco mağazasından, onu satmamıştım, onu kullanıcam arabadayken yine. Çünkü bu parça grup 0 oto koltuğu aynı zamanda. :)

Sabahları salona, odadan odaya taşı, gece yatak odasına taşı, inanılmaz pratik. Güneşliği var, biraz loş ortamda uyuması için iyi oluyor. Bir de sırt ayarı var, neredeyse koltuk sırtı kadar yükseliyor. Kesinlikle tavsiye ederim.


EmineKartal

ırmakyağmur bahsedince hatırladım, bizim de ilk zamanlar kuzenimden gelme chicco portbebe'miz vardı. Gerçekten de kullanışlı bir şey. Evde yatarken yanımızda olsun, ışıklı ortamda uyumaya, sese alışsın diye onun içinde denemeler yaptığım oldu, ama Beyza maalesef ışıkta uyuyamıyor (tıpkı benim gibi), onun için evin içindeki dolaşmalarımız kısıtlı kaldı. Ancak bir yerlere gittiğimizde yanımıza aldık portbebemizi ve kızımız nerde yatacak diye düşünmemize gerek kalmadı. Ancak bizde öyle bir kemer kiti olmadığı, böyle bir şeyin varlığından da haberdar olmadığımız için kızımız anakucağında yolculuk yaparken, portbebe bagajın 1/3'ünü kapladı! Ayrıca bu portbebeye Beyza sadece 4 ay sığabildi, hem boyu yetmiyordu kızıma, hem de artık ayaklarını sağa sola atıyor, canını acıtıyor, uyanmasına veya keyifsiz bir uyku uyumasına sebep oluyordu. Ve ırmakyağmur'un dediği gibi yatağı çok ince, annem de ince bir şilte daha yerleştirmişti içine.
Evdeyse yine başka bir kuzenden gelme bambu sepet kullandık/kullanıyoruz. İlk 4 ay bizim odamızda yattı Beyza, sonraysa kendi odasında; geceleri karyolasında, gündüzleri ise bazen karyolasında bazen de hala aynı beşikte (anneannesi ile aralarındaki uyku iletişiminin gücüne bağlı olarak değişmekte) yatıyor. Ancak beşik ayağa kalkmaya başladıktan sonra tehlikeli oluyor, çünkü ayakları sabit değil, sallanan sandalye ayağı gibi. Bu nedenle şu an Beyza içine sığsa da (ama son noktada artık) uyandıktan hemen sonra almak gerekiyor.
Karar sizin, neyi ne kadar ve nasıl kullanmak istiyorsunuz? Bebeğinizi ne kadar bu beşiğin içinde yatırmak istiyorsunuz? Sallamak gerekecek mi? Annem ben yokken gündüzleri bazen sallamadan uyutamıyor Beyza'yı. Ya da hiç yanınızda yatırmayı düşünmüyorsanız, doğrudan kendi odasında yatağında da yatabilir veya odanız genişse bir müddet sizin odada ama karyolasında sonra da kendi odasında yine karyolasında yatabilir. Verdiğim bu örneklerin hepsini uygulayanları gördüm. Karar sizin...
Kafanızı daha çok karıştırmamışımdır umarım...


ozlemerzor

bir de park yatak öneriyorlar,  ilerleyen zamanlarda da oyun oynaması için kullanılabileceği söyleniyor.
uzun süre de yatabilir diye düşünüyorum çünkü geniş oluyor, ayrıca tatile ya da başka bir yere gittiğimizde de katlayıp portatif bir şekilde her yere taşıyabiliyormuşuz.Aysegul_Yagmur_IrmakEvet park yatak da kullandık biz, portbebeye sığmamaya başlayınca park yatağa yatırmaya başladım. 8 aylıkken de karyolasına yatmaya başlayınca kaldırdık. Ama seyahatte falan çok işimize yaradı tabi.

Eminekartal, bu araç kitini niye setle bir vermiyorlar hiç anlamıyorum. İçinin pedli bir bel kemeri ve portbebenin ayakucu ile başucundaki çivi gibi yerlere takılan emniyet kemeri tokaları var. O tokalar arabanın emniyet kemerine takılıyor. Hemen bir foto koyuyorum. Sizden geçmiş ama maksat bilgilenmek olsun. :)


EmineKartal

Bu anlatım ve resim çok iyi oldu irmakyağmur, teşekkürler. Valla niye birlikte vermiyorlar bilmiyorum, belki de kuzenimde vardı da bana vermeyi akıl edemedi ya da unuttu. Ama ikinci bebiş için aklımızda bulunsun çünkü portbebe halen bizde ve gerekirse bu kiti alabiliriz. Tekrar teşekkürler. El elden, akıl akıldan üstündür. Bu paylaşımlar harika oluyor.
Park yatağa gelince, bizim de yiğenimden kalma bir park yatağımız var ama henüz hiç kullanmadık. (ee bu kadar çok alternatif olunca ona sıra gelemedi, diyeyim.) Annemler köye gittiklerinde Beyza'yı gündüzleri bahçede yatıracaklar ve onu kullanmayı planlıyorlar, bakalım. Ama park yataklar için de oldukça kullanışlı deniliyor. Yalnız bana çocuğu onun içinde oynaması için bırakmak garip geliyor, ne bileyim hapis gibi. Yiğenimi de o şekilde görür ve üzülürdüm, ama bir şey yapamazdım:(


Aysegul_Yagmur_Irmak

Heheheh ben park yatağı oyun parkı gibi de kullandım bir süre ama çok kısa bir süre, üstelik gayet keyifli olyun oynuyordu. :) Sen üzülme o yüzden heheheh. :))

Evet bak aklında bulunsun heryerde de bulunmuyor, benim aldığım kitin kutusu eski püsküydü mesela. Gerçekten nurturia çok faydalı oluyor hepimiz için.

Bizim park yatağımız küçüldü artık maalesef. Hiç düşünmeden, araştırmadan almışız, chicco lullaby bizimki, çok kısa, hemen küçüldü. Şimdi annemlerde nereye yatırcam bilmiyorum, karyola almamız lazım, araştırıyorum. İkinci el falan da bakıyorum, bakalım.ozgesizolmaz

çoook teşekkürler


zeynepanne

ben pierre cardin marka park yatak almıştım büyük kızıma. şimdi ikinci kızım da aynısını kullanıyor.
ikinci bebeğimde beşiği bir arkadaşım verdi. senden önce doğum yapıp, beşikle işi bitmiş birileri yok mu etrafında?
sonuçta 3-4 ay yatabiliyor o beşiklerde maksimum. tertemiz kalıyorlar. bize gelen beşikte benim kızım 4.bebekti. 5.bebeğe gönderdik işimiz bitince. arkadaşım sağolsun...
eğer yoksa park yatak öneririm ben de...Cevaplamak için Üye ol