Ankara'da nereden güvenilir çiğ süt alabilirim?

Smryna06 soruyor: 4

Kızımın yoğurdunu ve peynirini günlük sütlerden yapıyorum, ama bu sütler sanırım işlemden geçtiği için yeterince yağlı olmuyor, yoğurdunda kaymak olmuyor, peynir de lastik gibi oluyor. Nereden çiğ süt bulabilirim? Çayyolu'nda oturuyorum.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


zmimoza

Uzun zaman direndim bende ama sonunda güvenip/güvenmeye çalışıp sokağımıza gelen sütçüden almaya başladım.Sütü çok beğendim.Tadı harika,yoğurdu da aynı şekilde güzel oldu. Zaten oğlum için yıllardır günlük sütten mayalardım yoğurdu.Sokaktan aldığım süt ondan misli misli güzel oldu tat bakımından.Sütün üstünde ki kaymağı biriktirip tereyağ yapmaya çalışıyorum şimdi.

Tüm bunlar beni mutlu etmeye yetiyor mu,hayır.

Kafamın içinde dönüp duran beni asıl endişelendiren mevzu şu;aldığım süt ne kadar doğal.Günlük süt yada sokaktan aldığım???Evet,market yoğurtlarını bıraktım ama aldığım sütler ne kadar doğal.Hangi ineğin sütü?Neyle beslenmiş o sütü veren inekler.
Hormonlu yemlerle, antibiyotik iğnelerle ve daha bilmediğim bir çok şeyle o sütü veriyorsa o inekler, o zaman benim yaptığım yoğurdun güzel olmasının ne manası var...
Kafamın içinde binlerce soru,sıkıntı..
Daha bunun yumurtası var..Sebzesi var.tahılı var.Var oğlu var..
Bazen cehalet mutluluktur diyorum kendime.Bu sağlıklı besin bulma konusu beni mahvetti gerçekten :(


dikmenli

Ankara da toptan ve perakende olarak günlük taze doğal köy sütünü kadir kaya dan temin edebilirsiniz.Telefonu 0535 684 53 45 olup keçi ve koyun sütü ayrıca köy tavuğu, tereyağı ve kars kaşarıda alabilirsiniz.

sütiste.com dan da sipariş verebiliyorsunuz.matdogal_

Çiğ Süt sütün ilk hali anlamına gelmektedir. Yani kaynatma, pastörize, uht gibi hiçbir ısıl işlem görmemiş  süttür. Sütün en doğal halidir. Yani gerçek süttür.

Matdoğal Hastalıktan Ari (İnsana bulaşan hastalık olmayan) çiğ sütü; Ankara’nın Karahamza’lı köyünde küçük bir ahırda üretilmektedir. Bu sütün miktarı küçük olsa dahi insanlığa büyük katkı hedeflemektedir.
Not: Ankara’da tarım bakanlığı onaylı ARİ işletme olan 2 çiftlikten biridir. Aynı zamanda Ankara üniversitesi, Aksaray üniversitesi ve Sanatoryum Hastanesi laboratuvarlarında sürekli sağlık kontrollerinden geçirilmektedir.

Hastalıktan Ari çiftlik; bu sertifikaya sahip olan çiftliklerde yaşayan hayvanlarda; hayvandan insana geçen hastalık yok demektir. Dolayısıyla hastalıktan ari işletme çiftlik sütü güvenilir, sağlıklı, gerçek süttür.

Çiğ sütü; raf ömrü kısa fakat insan ömrüne bereket getiren gerçek süttür.

Matdoğal Çiğ Süt ve Süt Ürünleri

Daha Fazla bilgi almak için www.matdogal.com.tr adresine göz atabilirsiniz.

Sevgi ve saygılarımızla.

 
Cevaplamak için Üye ol