ne yapmalıyım?

gecce soruyor: 10

kayınvalidemin salonu hep kapalıdır girilmez pislenmesin diye küçük odada yerde kahvaltı ederler ben her gittiğimde mutfakta edelim diye söylerim kayınvalidemin ruhu sıkılıyormuş darmış vs.benim zorumla mutfakta ederiz neyse 3 gün önce kahvaltıya gittik küçük odada edelim dedi artık bende söylemeye sıkıldım tamam dedim çaydanlık,ekmek kızartma makin.yerde tabi kızım annemin tarafına geçti birkaç defa uyardım yaklaşıyor diye ben bakıyorum bakıyorum diyo neyse kayınvalidem mutfaktayken kızım ekmek kızartma makin.dokunmak istiyor babam cıs kızım sıcak dedi elini yaklaştırdı vs o arada ekmekleri çıkarırken kızım elini sokuyordu ben bağırdım diye mi çıkardı bilmiyorum yanıyordu bende o panikle korkuyla kayınpederime sesimi yükselttim sonra kalktım eve geldim eşimlede 2 gündür konuşmuyoruz özür dile dedi dilemiycem dedim sizce neyapmam gerekiyor????

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


aakin

Özür dilerim demek yerine. Baba kusura bakma geçen gün panikle sesim biraz yüksek çiktı yanlış anlamadin inşallah falan diye durumu düzeltebilir eşinizin de gönlünü almış olabilrsiniz. Ne de olsa bizden büyükler sevmesek bile saygı göstermemiz lazım diye düşünüyorum.


gulcinozden

erkekler bu tür mevzuları gereksiz uzatıp bütüyolar.Herkesin ailesinde zaten irili ufaklı mutlaka sorunlar oluyor bide bunun huzurunuzu kaçırmasına müsade etmeyin bence.mevzu ''istemeden sesimi yükselttim,kusuruma bakmayın'' gibi cümlelerle halledilicekse yapın gitsin.Devamında kayınpederiniz ve eşi bişey söylerlerse en azından siz yapıcağınızı yapmış olursunuz.Eşiniz adaletli bi insansa doğruyuda görür. 


p_nar

Bence de alttan alın. Siz haklısınız, ama onlar da eşinizin ailesi. Bazı şeylere tahammül etmek, sabırlı olmak gerekiyor. Hiç hoş bişey değil ama huzur için politik olmak gerekiyor. Başka birisi olsa ilişkini kesersin biter, ama onlarla hep bir ilişki içerisinde olacağız. Evlilik kurumunun en kötü yanı bu. İlişkimizi eşimizle yalnız yaşayamıyoruz. Evlenince tüm toplum müdahil oluyor. Zaten evlilik de toplum nezdinde ilişkinin onaylanması. Konuyu dağıttım ama bence ufak birşeyden ipleri koparmayın. Onların alışkanlıklarını değiştirmesi çok zor. Böyle durumlarda geline karşı geri adım atmaları çok zor, sizin bi adım atmanızı beklerler.. 


elifnazar

HER NE KADAR ASLA VE ASLA İSTEMİYOR BİLE OLSAK MALESEF BİR ÖMÜR ONLARLA GEÇECEĞİ İÇİN ATSAN ATILMAZ SATSAN SATILMAZ OLDUKLARI İÇİN NE YAZIK Kİ BİR KUSURA BAKMAYIN DEMEKTE FAYDA VAR.KALBİM ASLA İSTEMESEDE MALESEF BÖYLE OLMASI GEREK. :((( 


sevcanvet

aynı olayın bi farklı türlüsünü yaşamıştım, sonunda kusura bakmayın dedim, hatta özürde diledim ama üstüne basa basa olay yaşanırken ki düşüncelerimi belirttim, zaten çok korkmuşsunuz mübahala bile yapmadan o anki yaşadıklarınızı anlatsanız yeterli gelir benceasklepios

aishwarya'ya katılıyorum, senin değil onların özür dilemesi gerekiyor. Hastanelerde çocuk acillere hergün kaynar sudan, sobadan, fırından yanan çocuklar getirilir. Çocuğa "yaklaşma" demek yerine, ulaşamayacağı yere koymak gerekir böyle şeyleri. Çocuklar herşeyi merak ederler ve dokunmak isterler. Kaldı ki, bu basit önlemleri almamak düşüncesizliktir.  Şu şişkin ataerkil erkek egosu ne çirkin birşey. Eşinin seni onlara karşı koruyup ezdirmemesi gerekir; hadi bunu geçelim, az daha yanacak olan kendi canı, kendi kızı değil mi?


Tibetinannesi

Eger cocuk yansaydi su anda burada ozur dileyip dilememeyi degil baska seyleri konusuyor olurdunuz, hakliyken ezdirmeyin kendinizi. Cocuk guvenligi herseyden once gelir ve onlarinda bunu dusunmeleri gerekirdi, sizde keske protesto edip o zaman ben cocugu o odaya sokmam deseydiniz bastan.


gecce

3 gündür gitmiyoruz kahvaltıya artık gitmiycez rahat rahat yapsınlar kahvaltılarını ben o küçük odada 10 kişi oturduğumuzu bilirim açmaz kolay kolay salonunun kapılarını ağır konukları olmadıkça sanki altın kaplı mobilyaları :)bu akşam hep beraber yemek yedik hiçbirşey olmamış gibi güldüm vs.konuştum ama özür diliyecek bişey yapmadığımı düşündüğüm için özür dilemedim ama eşimle konuşmuyoruz yarın evde muhtemelen kahvaltı yaparken vs..hiçbirşey olmamış gibi davranır barışma şekli budur ama ben çok sıkıldım ailesi yüzünden böyle yapmasındannilinmasali

bir kaç ay önce bir ev kazası gecirdik ve kızım yandı,bizimki ihmal denebilecek bir sey değil,gercek anlamda bir kazaydı fakat öyle acı cektim ki yanan ben olsam eminim canım daha az yanardı,hala psikolojik destek alıyorum,o yüzden böyle konularda 0 toleranslıyım isteyen kırılsın isteyen üzülsün ortada bir bebek varsa  öncelik ondadır,inanın ki o günden beri eve gelen misafirlere sıcak içeçel ikram etmiyorum,sizi kötü yönlendirecek bişey söylemek istemem ama kendimi sizin yerinize koydugumda böyle bişey yüzünden bana kayınpederim tavır alsa sanırım pekde tınlamam,kocamın suratınıda görmezden gelirim,önemli lan bebektir ben nasıl aksama kadar gözünün içine bakıyosam dedeler anneanne,babaanneler dende bunu beklerim..


Damla

Ben olsam şöyle yapardım: Sesinizi yükseltmek istemezdiniz ama çocuğunuz için endişelendiniz, yani amacınız kayınpederinize bağırmak değil çocuğunuzu korumaktı. Bunu açıklardım. Özür dilerim ifadesini kullanmak şart değil. Baba geçen gün sana istemeden bağırdım çünkü çok korktum derdim. Hazır konu açılmışken kendi kaygılarımı konuşur ve böyle olmasını ben de istemiyordum o yüzden bir daha çocuk varken odada kahvaltı etmeyeceğim derdim. Bunu gerçekten de yapardım çünkü çok tehlikeli, ilişkiler çok önemli ama bu tehlikeleri göre göre korktuğunuz türde bir şey olsa zaten hiçbir ilişkinin önemi kalmaz nasıl olsa.


Cevaplamak için Üye ol