1 gece için geç yatırmak

bnycan soruyor: 7

şimdiye kadar hep saatleri ve düzen konusunda tutarlı oldum gece en geç 8 de uyttum. ama bu gece bir işimiz var ve gitmek istiyorum. bırakacak kimsem yok .. sizce 1 gece için değer mi ?? pusette uyurmu emin değilim :((

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ozdenin_oykusu

düzenli olamk gerçekten anne ve çocuğun hayatını kolaylaştırır.fakat biz ara ara kaçamak yapıyoruz mecburi.dışarda olduğumuzda ya da misafirimiz olduğunda aksayabiliyor.ben öykü daha küçükken takardım ama artık rahatım..:))


aslihank

Bence deger, madem istiyorsunuz neden degmesin! Sonucta evde olup da kendi istegiyle de uyumayabilir, aksatabilir minik. Ama alistigi duzen degisince zorluk da cikarabiliyorlar bazen, yine de denemeye deger. Bahar geliyor arada kacamaklar olacaktir artik bu sekilde. Umarim dildiginiz gibi bir aksam yasatir minik oglunuz :)


kedidirkedi

11 aylık olana kadar 20:00 de uyutabildiyseniz bu sizden ziyade bebeğinizin tutarlılığı derim :)

Ben de ilk zamanlar saat 20:00 - 20:30 gibi uyutayım diye kasmıştım ama en fazla 6 ay sürdü. Baktım ki kızım da ben de gereksiz yere kasılıyoruz, akışına bıraktım gitti.

Hayatınız boyunca çocugunuzu uyutmak için saat 20:00 de evde olmak pek olası ve mantıklı değil. Çocugunuz pusetinde de uykusu gelince gayet rahat uyuyabilir, endişe etmeyin.


eloskovecanuk

evet , sanırım artık alışmaları gerek...ben de misafirliğe bile gitsek yemeği yiyip daha çayı içmeden eve dönmek istiyorum çünkü düzeni çok iyi kendi kendine uyuyor hiç bozmak istemiyorum. Ama biyerlere de gitmek istiyorum:) Sanırım alışmaları lazım biraz :S


polen

uykusu gelince kucağınızda otururken bile kafası düşecektir,etrafında da davul çalsan mışıl mışıl uyuyacaktır,merak etmeyin,bir geceden birşey olmaz.


nurus

evet düzen her iki tarafın rahatı açısından çok güzel.ama bence bebişleri birazda düzensizliğe alıştırmak gerekiyor.otomobilde uyuyabilmesi,misafirliğe gidince bir başka yatakta ve evde uyuyabilmesi,alışverişte veya parkta gezerken özellikle kendi pusetinde uyuyabilmesi çok güzel.benim kızım 1 yaşına kadar böyleydi hiç sıkıntı duymadım ama artık daha farkında artık ve illaki düzeni istiyor.ve bu da beni açıkçası zora sokuyor.kimseye bırakamıyor onunla biryerlere gitsem bile en fazla eve dönerken koltuğunda uyuyup eve çıkarıyoruz.normalde 10,30 - 11 arası uyuyor.ama hafta sonları 12 yi buluyor ve mızmızlanmıyor alıştı çünkü.böyle uyuyan çok tanıdığım var.bence birkaç kaçamak geceden birşey olmaz en azından sınama olur..


bnycan

teşekkürler bende düzen konusunda çok kaarlıyım bozulmasın istiyorum ama sanırım 1 günden birşey olmaz demeliyim bazenCevaplamak için Üye ol