Kilodan dolayı sezeryan zor geçebilirmiş :(

nurturia soruyor: 7

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


27 Cevap


nilinmasali

Balbebek,idrar yolu enfeksiyonu erken doğuma yada düşük doğum ağırlığına sahip bebeklere sebep olabiliyormuş,suda çözünen ilaç arkasından da antibiyotik tedavisi uygulandı 4 gün kadar hastahanede yattım ama evden hastahaneye gittiğimi hatırlamıyorum bile yarı baygındım,yüksek ates ve halsizlikle ben grip falan oldum diye düşünürken bununla karsılastım,doktor tahlil sonuçlarıma bakıp en karamsar haliyle erken doğum olabilir diyince,zaten düşün halimi,yığılıp kalmışım koltuğa ki o halimi gördükten sonra beni sakinleştirmek adına daha olumlu davranmaya baslamıştı,tahlil sonuçlarımı hatırlamıyorum ama yazdıklarından anladıgım kadarıyla sen benim kadar ağır gecirmiyosun bu rahatsızlığı ,bebeğinde 37. haftaya girmiş,doktorlar en ufak bi olumsuzluğu bile göz ardı etmemek adına karamsar davranıyorlar birazda sanırım,o yüzden şu saatten sonra her detaya kafanı takmamaya calış,dediğim gibi ben bu süreci yasarken 35. haftaya girmek üzereydim..


nurus

bebeğin dönmesi an meselesidir.içinde hiç ummağın bir an gümmbüürr diye bir dönme hissedersen bil ki başı düşmüştür.açılman da var,bebeğin kilosu da gayet iyi kilolu değil.


doktorunla net bir biçimde konuş normal istiyorsan ısrar et.ama sezaryan istiyorsan bilemem.

kesinlikle normal tavsiye ederim.karnına yumuşak yumuşak masaj yap.amerika da ebeler anneye bebek dönsün diye bazı egzersizler yapar ve yaptırırlarmış.burada ise hoopp kesiverelim bitsin gitsin.ne kolay iş yahu??

arkadaşım sen içini rahat tut ve kendinden emin ol..gerçekten bak endişe edilecek,korkulacak,birşey olacak bir süreç değil bu,bizim doktorlar çok şişiriyor.keyif al.endişeyi bırak.açılma olacak tabi çok normal bir süreçtesin.bebeğin dönmesi 1 dakikalık iş ,kimse bilemez..içini ferah tut sen..


ketrin

36. hafta çok ideal bir hafta ve bebeğinin kilosu çokta iyi bence canım benim. bende 2cm açıklıkla 15 gün gezmiştim sakın korkma. sana daha öncede söyledğim gibi hemen gelmez minnoş:) Gelsede miyadını doldurmuş bile sayılır.Bak gör bunları gülerek okuayacaksın


nilinmasali

Bal bebek ,kızımda kilo kaybı olmadı,doğum sonrasıda herhangi bir sağlık sorunu(sarılıkta dahil) yasamadık cok sükür ve sezeryanla doğum yaptım,spinal anestezi uyguladılar (iyeye bağlı karaciger enzimlerimde yükselme olmuş) hem her asamasında doğuma dahildim hem hiç canım yanmadı,cuma günü kızım doğdu pazar gün normal yasantıma dönmüştüm,umarım dilediğin şekilde doğum yapabilirsin ama sezeryan olman gerekliysede endişelenme :)


ketrin

sezerayn oldum hemde genel anesteziyle canm. sana daha öncede söyledim ve çok rahat ettim. bende hem panik hemde evhamlıyımdır. mutlaka bir problem bulurum kendime. en ufak bir kelime duyuyım doktorun ağzından onu kafamda bin türlü farklı şekilde yorumlar, olmayacak sorular sorarım:) sen öylesin demiyorum ama sende benim gibi paniksin ve de benim gibi sezeryandan korkuyorsun. ama sezeryandan sonra asıl korkumun sezderyan değilde yavrumun sağlığı olduğunu anladım. çünkü kucağıma sağlıkla alınca herşey bitmişti. zaten o doğum anınıda hiçbirşekilde bilmediğimden hiç zor değildi...


ketrin

bende bana sakin ol dyenlere kulak tıkardım çünkü korkum herşeyden baskındın doğumdan önce. doğum için ameliyathaneye girincede öyleydi. Sana özelden neler yaşadığımı anlatmıştım:)) doktorumda ne yapacağını şaşırmıştı. Ama ayıldığımda hiçbieşy olmamıştı sanki... Bebişte koynumdaydı. O koku o ten... anlatsanda nafile


nilinmasali

Balbebek rica ederim:) haberleri merakla bekliyorum iyi düşünelim hersey iyi olacak inşallah :)
Cevaplamak için Üye ol