İkinci bebek doğarken abiyi de hastane ye götürmelimiyim....

MELEKLER soruyor: 4

merhaba;


bu soru için daha erken ama :)))  oğluma deliler gibi düşkünüm üzülmesine gönlüm hiç razı olmaz.Malum ikinci bebek geliyor..Sezeryan olacağım için 2 gün hastanede olacağım..Oğlum kreşe gidiyor..kardeşi doğunca süpriz şekilde eve mi gelmeli yoksa olaylara onu da dahil etmelimiyim..Malum gece orda kalacağım için gelirse evce giderken üzülürmü???
kardeş geldi annem onunla kalıyor mu der....?Hastene de kalsa olmaz..:))))
Hiç dahil etmesem  süprizanne gitti bebekle geldi ...Nerden çıktı bu da şim dimi der .O kadar  sorun varken kafayı buna taktım...
Sizce ne yapmalıyım ..

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


zeyzey

benim de en çok stres yaptığım konulardan biri bu...

doğum sezeryan olacak. oğlum haberdar kardeşinden. bir kontrol muayenesine hep beraber gitmiştik ve orada beni sırtüstü yatar görmekten ve doktorum karnımda ultrason cihazını gezdirmesinden bile hiç hoşlanmamış, anneme ne yapıyorlar diye sormuştu babasına endişeyle. evde de yorgunluktan veya uykusuzluktan birazcık uzansam hemen kalkmamı ister, üzülür...

yakın zamanda sezeryanla 2. çocuğunu doğurmuş bir tanıdığımız da, büyük kızının hemen operasyon sonrası hastaneye geldiğini ve onu kolunda tansiyon aleti, damar yolu, belden aşağısı epiduralden/spinalden dolayı yarı uyuşuk halde yataktan kalkamaz görünce çok ağladığını söyleyince kararım da desteklenmiş oldu: büyük oğlum özellikle ilk gün (veya en geç akşamına kadar) hastaneye getirilmeyecek. benim "o halde" olmamın sorumlusu olarak kardeşini görmesinden ve üzülmesinden korkuyorum.

planım, doğumdan bir gün evvel ertesi gün hastaneye gideceğimi, kardeşini karnımdan çıkaracaklarını,  belki o akşam eve gelemeyeceğimi anlatmak. zaten anneanne-baba-babaanne-dede ile birlikte olur o gün dönüşümlü olarak ve alışık buna...
operasyonu da mümkün olan en erken saatte istemeyi ve doktorumdan ertesi gün taburcu edilmeyi talep etmeyi (yani hastanede 2 gece kalmamayı) düşünüyorum.

taburcu olacağım gün ise oğlum da gelir hastaneye, eve birlikte geçeriz; bebeği anakucağı/otokoltuğunda babası taşır diye düşünüyorum. ha bir de kardeşinin alacağı hediyeyi hazır edeceğiz hastanede elbette.

sanırım bu hamileliğimde beni en çok endişelendiren şey, bir erken doğum yapmak bir de bu oldu...
2. çocuğunu bekleyen ve özellikle sezeryan olacak tüm annelere kolay gele...


MELEKLER

kardeş oldu...hastaneye akşam getirdi babası okula giderken söyledik kardeşi çıkarmaya gidiyorum doktora akşama okuldan gelnce baban seni yanıma getirecek ..dedik.Alşam geldiler baktı kübraya sevdiagu mugu dığıl mıgıl yaptı :)))  çıktımı  anne dedi evet dedim.Sana hediye getirmiş..araba almıştık verdik oynadı .gidene kadar çok sevindi.giderlerken sende gel dedi..dedim ilaç vermeleri lazım bana dedim kalkamıyorum..sen git sabah okula git ben gelmiş olacağım dedim.tamam dedi babasıyla eve gittiler uyumuş.saba anneme gidilim alalım demiş.babası akşam alıcaz demiş belki sen okuldan gelmeden onlar eve gelir demiş.


Şok soru....??? Baba Kübra nın Annesi kim ?  olmuş.Baba da sen annenin karnın dan çıktın değilmi ?  evet baba..Kübra da annenin karnın dan çıktı..Evet .
Peki senin annen kim? anne  ozaman Kübranın anne si kim?

?????hııııııı annem...  düşüncelş bir cevap akşama eve ondan önce geldim.Şu ana kadar herşey normal yanlız eşyalarınızı ayırdık .Kübr ada olan herşeyden Şampuandan Banyo süngerine kadar ...Onun eşyaları onun Kardeşe vermek yok..:))) 
Her gün kreşten gelince yanına gidip bir masum öpücük konduruyoruz..İnşallah böyle devam eder fazla da bişey beklemiyoruz....


ipegim

sezeryanla doğum yaptım yiğenim çıktığımda beni serumlarla ve az da olsun baygın şekilde görünce biraz tedirgin olmuştu sürekli halama naptınız diye sormuştu. Sonradan keşke o sırada görmeseydi diye çok üzülmüştük çünkü ondan mı bilmiyoruz ama gece kötü rüyalar görüp korkmuştu..


MELEKLER

Oğlum bu konuda fazla etkilenmedi.Sanırım hastalık hastane hakkında fazla önyargılı değil.Kendi de iğne vurulurken ağlamaz.
Cevaplamak için Üye ol