diş ateşi

nurturia soruyor: 9

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Damla

Hülya,

Ilgaz'ın ilk dişi çıkmadan önce bunu çok araştırmıştım. Hatta derin derin tartışılan bir yabancı foruma rastlamıştım.

Bizde şöyle olmuştu. Ilgaz'ın 2-3 gün gece 38,5'a kadar çıkan ateşi olmuştu. Yalnız keyfi yerindeydi, hasta gibi değildi. Hatta ilk gece, ilk ateş tecrübesi olarak, kitabi bilgilerle hemen alıp banyoya sokmuştuk çocuğu. O da uykudan uyanmış, çip çip ılık sularla oynamıştı gecenin 5'inde :)

Ben de diş ateşi diye düşünmüştüm. Ama sonra 1 haftadan uzun süre diş falan çıkmadı. Doktorumuz diş ateşinin 38'i geçmeyeceğini bunun da diş çıkmadan hemen önce 1-2 gün süreceğini söylemişti.

Bu forumda insanlar, doktorlar öyle diyor ama yapıyor işte diş ateş falan diye yazmışlardı. Bir tanesi, dişin ateş yaptığını, ama doktorların olur da diştir diye önemli bir hastalık atlanmasın diye böyle söylediklerini yazmıştı.

Ben de bu okuduğumun üstüne pek gaza gelmiştim, ama diş miş çıkmadı :)

Belki de, o kadar çok yalanmaya, diş zamanı daha çok mikrop kapıyor, o yüzden ateşleniyor da olabilirler diye düşündüm sonra.


sedaydin

benim bildigim de dis atesi 38,5 un ustune cıkmaz .
dis zamanı cocuk da strese sıkıntıya girdigi icin, vucudu hastalıklara acık hale gelir cunku bagısıklıgımız dusuren en onemli etken huzursuzlukmus (stres).
Damla'nın da dedigi gibi disin hemen oncesinde olur demisti ama ben de ilk defa yasamaktan dolayı bir cok viral atesi dise yormustum. artık 39a kadar ates bile demiyorum.
diş cıkınca gecer zannediyorum.
diş olayı tamamen cocuga gore degisiyor. biz de disler 4er 4 er geldi ve sıkıntılı oldu, uyku kalitesini etkiledi. en iyi gelen seylerden biri pırasa veya taze sogan kemirmek oldu.


gokce_defne

Bizim doktorumuz diş ateş yapmaz dedi ve kestirip attı. Bir daha da soramadım:(


Pranayama

Alp'in 4. dişi çıkmadan önce ateşi çıktı, 38.5 - 39.8 arası. 1.5 gün sürdü. İştahı yerindeydi sadece bitkindi ve hep yatmak istedi, çok uyudu. Ateş düştükten sonra dişin patladığını gördüm. Eş dost ta dişten çıkmıştır ateşi dediler.Aysegul_

arkadaşlar oğlumun da dün akşamdan beri ateşi var. Az önce uyurken ölçtüğüm 39,3 derece. çok aşırı huysuz değil ağlaması yok, mız mız sadece. ılık duş ateş düşürücü vs kullanıyorum. 2 hafta kadar önce 2. dişini çıkarırken 38 civarı ateşi oldu bir gün sürdü ertesi sabah dişi çıktı. bunda ise henüz diş yok ama üst damağının dünden beri kabarıklığı arttı. dr.a götürsem mi? eşim diştendir diyor ama 39,3 fazla değil mi? 


Aysegul_

evet zaten şimdi eşim aradı, içi rahat etmemiş dr.a götüreceğiz birazdan umarım önemli bir şey yoktur ufff. teşekkür ederim burcu


Aysegul_

hülyacım üçüde yok genel durumu da iyi biraz mız mız sadece ateş çıkalı da 24 saat olmadı daha ama çok yükseldi. ateş düşürücüleri de 4 saatte bir dçnüşümlü veriyorum ama 38in altına inmedi pek. neyse bi götürelim bakalım ne dicekler. sağolasın.


julyasia

kızımın 2 dişi birden çıktı ve dişleri çıkarken ateş olmadı. bebekten bebeğe değişiyor sanırım bu durum

Ayşegül geçen hafta biz de 39,5 derece ile doktora gittik. doktorumuz bu derece yüksek ateşte evde beklememizi söyledi. 39 dereceden sonrası tehlikeli olabilirmiş. Size de geçmiş olsun umarım ciddi bir durum yoktur.


Aysegul_

gittik geldik. öncelikle bir daha Allah korusun ciddi bir şey olmadıkça ünv hastanesine gitmeyi düşünmüyorum!! eşim orada çalışıyor diye oraya götürmek gafletinde bulundum, bilmiyorum belki abartıyorum ama artık oğlumda hastane ve dr fobisi gelişti diyebilirim :( sonra bir daha özel bir merkeze götürdüm. sonuç olarak diş bu kadar ateş yapmazmış, ama muayene bulguları da normal. 2 gün beklicez ve ateş takibi - kontrolü yapıcaz. genel durumunda bozulma veya yeni bir semptom olursa tekrar gidicez. ünv hastanesinde kan almayı beceremedikleri için kan aldıramadık maalesef. ama kan almaya çalışma olayı çok travmatik oldu benim için de oğlum için de. off bugünü unutmak istiyorumm


Cevaplamak için Üye ol