Gebelik takibi ve doğumu Dr. Herman İşçi ve Tarık Altınok tarafından yapılan anne ve anne adayları

Ayliz soruyor: 3

İyi günler arkadaşlar,

Aranızda gebelik takibi ve doğumu Herman İşçi ve Tarık Altınok tarafından yapılan anne veya anne adayları varsa tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Hastaya yaklaşımları nasıl, normal doğuma sıcak bakıyorlar mı, siz sormadan sizi bilgilendiriyorlar mı ve acil bir durum olduğunda kolayca ulaşabiliyor musunuz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


43 Cevap


Ayliz

Tekrardan teşekkürler.

Sorularımla sizi yordum, kusura bakmayın.

İyi günler dilerim.


ChildInTime

Rica ederim ne demek. Kararınızı bize de yazın. Tarık Hoca'ya mı devam edecesiniz yoksa başka dokotra mı? Ben de merak ettim :)


Milford

Yazı başlığını bugün gördüm, benim doğumumu da Herman Bey yaptırdı, yazmadan edemedim o yüzden. Aslında yıllardır gittiğim farklı bir doktorum vardı ve kendisinden de son derece memnundum. Ama hamileliğimin ilerleyen safhalarında doktorumun çalıştığı hastanedeki doğum masraflarının ne kadar astronomik olduğunu ve sağlık sigortamızın limitini aştığını öğrendim. Normal doğum dışında bir alternatif düşünmediğim için de normal doğum konusunda güvenilir bir doktor arayışına girdim. Doğuma hazırlık kursundaki diğer hamilelerden görüş aldım, büyük çoğunluğu Herman Bey'in ismini verdiler. Kendi doktoruma konuyu açtığımda, beni rahatlıkla Herman Bey'e teslim edebileceğini söyledi. Böylece, Avrupa Hastanesi'ne gitmeye başladık. Ben de başta muayenelerin kısa sürmesinden rahatsız olmuştum, sonuçta ilk hamileliğimdi ve doktorumun uzun uzun benimle ilgilenmesini istiyordum. Fakat Herman Bey'in hastanedeki tek uzman kadın doğumcu olması nedeniyle çok uzun ilgilenme şansı yoktu. Ayrıca herşey yolunda gittiği sürece, Herman Bey muayeneyi uzun tutmayı gerekli görmüyordu galiba. Doğum süreci konusunda şanslıydım, normal doğum yaptım ve herşey 3 saat içinde oldu bitti ve kızımı sağlıkla kollarıma aldım. Doğum sırasında da hem Herman Bey'in hem yardımcısı Gökçe Hanım'ın nasıl özverili çalıştığını gördüm. Doğumum öğle saatlerinde gerçekleşti ve aynı saatlerde üst katlarda muayene için bekleyen birsürü anne adayı vardı. Herman Bey her iki tarafa da yetişebilmek için koşuşturuyordu. Doğum sonrası 1 gece hastanede kaldık ve düzenli olarak da kontrollere geldi. Herman Bey'i seçerseniz, çok uzun ilgi ve alaka beklemeyin, ama normal doğum istiyorsanız en iyi seçeneklerden biri olduğundan emin olabilirsiniz.
Cevaplamak için Üye ol