Bebegim yan dönemiyor,nesneleri tutamıyor normal mi?

oglumlahayat soruyor: 6

arkadaşlar oğlum 108 günlük..ama yan dönemiyor henüz..kilosu normalden biraz fazla ama saglıklı çok şükür..kilonun etkisi olablir mi ?
ayrıca ellerimiz devamlı yumruk halinde..birşey uzattıgımızda tam olarak tutamıyor..ellerini de fazla açmıyor hep yumruk yapıyor..bi nesneyi tutacagnda da yine yumruk olarak tutuyor..
normal mi sizce ?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


semaysenur

her bebek için ayrı zamanlar vardır bence bazı çocuk erkenden aktifleşir hareketlenir bazısı daha geç kıyaslamaya gerek yok bende çok endişilenirdim ay gelişimini takip edince şunu yapabilmesi lazım falan diye ama zamanı geldiğinde hepsi yapıyor yapması gerekeni hiç üzülme her çocuğun atakları farklıdır bi anda bi hareketleniverir sende şaşırırsın sağlıkla büyüt inş.


oglumlahayat

tşkler arkadaşlar..haklısınız her bebeğin gelişimi farklıdır..ama internetten falan takip edince gelişmleri ister istemez merak ettim..
yumruk olayı da bildiğiniz yumruk.o eller hiçç açılmıyor..cimri mi olacak ne :)


zuzummm

yumruk yapma bebeklik refleksi zamanla azalıyor.4. ay gibi sanırım. sonra tutma sonra uzanma baslayacak:) sürec cok güzel kendi kendine gidiyor allahın izniyle hiç acele etmeyin bence tadını cıkarın. siz ne kadar uğrassanız da zamanı gelmeden yapmıyor kuzular :) misal benimkinin baazı akranları emekliyor ben de yüz üstü koyuyorum ayaklarına kollarına destek yapıyorum ama cıkkk olmuyor :))) esim de istemiyor zaten ama ben de neden yapmıyor ne zaman olacak diyordum. ama gercekten günü  geldiğinde bir bakıyorsun baslamıs yapmaya :) işte o an her seye değer..


atesh12

biz iki aylıkken başka bir nedenden nöroloğa götürmüştük ellerini yeterince açmıyor nesneleri tutmuyor yeterince demişti o zaman hiç oyuncak almamıştık henüz doktor bize kızmıştı ikeadan şöyle bişey aldık hemen sonrasında , şimdi ayından bile önce gidiyor çok geliştirdi bu oyuncak tavsiye ederim bu ve benzeri şeyler çok işe yarıyor.
http://urun.gittigidiyor.com/oyuncak-hobi/bebek-donence-ikea-marka-kaliteli-urun-40150432#product-information


nesliiso

Benim bebegimde 3aylik ayni soruyu bende sordum daha tutmayi elimden bisey almayi bilmiyor sagolsun arkadaslar icimi rahatlattilar daha erkenmis sanirim biz anneler cok aceleciyiz hemenherseyi yapsinlar istiyoruz kafaniza takmayin Ben takmiyorm artik


oglumlahayat

tşkler arkadaşlar beklemye devamCevaplamak için Üye ol