Bebegimde uykuya dalma problemi

calisirseyma soruyor: 2

Merhabalar.. Bebegim 55 gunluk fakat dogdugu gunden beri uykuya dalma problemi yasiyoruz. Uyuturken her yolu deniyorum ayakta hafif hafif sallama, dizde sallama, kucakta pışpışlama, yatarak pışpışlama gibi fakat uyudu die birakiorum 2 dk icinde tekrar uyanio. Ve bu o uykuya dalana kadar devam edio da edio. Saat 9 gibi uyutmaya basliorum gece 2 gibi anca dalio dusunun. Uykuya daldi mi bi problemimiz yok cok sukur gece 2 gibi uyudu mu bi daha 4-5 gibi uyaniyor. Fakat gunduz uykumuz hic yok. Sizin bu zamanlarda bebekleriniz nasildi? Kolay uyumasi icin neler yapabilirim?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


missmarttle

kanguru veya slingle taşıyarak uyutmayı denediniz mi? ben kızımı ilk 2 ay gündüzleri sadece ve sadece slingde uyutabiliyordum, bağlayıp evin içinde yürüyordum, 3-4 dakika içinde uykuya geçip 2-2,5 saat uyuyordu. zamanla memede uyumaya da alıştı,  şimdi uyuyunca yatağına bırakıp çıkabiliyorum ama gündüz uykuları 45 dakikayı hiç geçmiyor artık. 


calisirseyma

@missmarttle sling deil de yenidogan aparatiyla ergonomik kangurumuz var onda deniorum uyutmayi fakat uyumuyor malesef. Resmen beni uyut die gozumun icine bakio ama uyumuyo. Uyusa bile 10 dk maksimum uyuyo. Cevaplamak için Üye ol