Hamilelik ve emzirme

Afitab soruyor: 4

İyi geceler .10 aylık bir bebeğim  var ve 2.bebeğime hamileyim.Bebegim beslenmesinin çoğunu emerek karşılıyor ve ben Allah izin verdiği kadar emzirmek istiyorum.Yalnız olumsuz durumlar  olursa örneğin sütün tadı değişir ,azalır  gibi durumlarda  bebek emmek istemezse onu üzmeden nasıl bir yol izleyebilirim çünkü bebeğimin uykuya geçişi  de emerek ve emmeye düşkün .Yardımlarınızı  bekliyorum .

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Desario

İlk bebeğim biraz daha büyük ama bizde de durum aynı. Emmeyi istemediği olmadı hiç, ama bende süt giderek azaldı ve sonunda tamamen bitti. Üstelik hamilelikten ötürü göğüslerim hassaslaştı, emzirmek giderek zorlaşıyor. Uykuya dalarken emzik niyetine devam ediyor bizimki.


Afitab

ALLAH kolaylık versin .Sımdi ilk bebeğinize  devam sütü felan mı veriyorsunuz yoksa ek gıda yeterli oluyor mu ?Benimki anne sütüne fazla düşkün  olduğu için ek gıda şuana kadar onun için  hep ara öğün oldu.


Desario

Bizimki de düşkündü ama çalışmaya başladığım ve süt izni kullanamadığım için 7 aydan sonra anne sütü alımı azaldı. Ek gıdayla sorunumuz hiç olmadı, sağdığım sütlerle devam ettik, mama veya devam sütü de kullanmadım. Bir yaşını bir ay geçtiğinde hamileliğimi öğrendim, emzirmeye aynı düzende devam ettim ama zaten artık öğle araları da eve gelemediğimden mesaiden sonraya kalmıştı bizim buluşmalar. Gelişiminde veya bağışıklığında hiçbir sorun yaşamadık şükür. Şu anda inek sütü içiyor, yoğurt yiyor, yemek seçmiyor, o nedenle düzenli devam sütüne ihtiyaç da duymadık. 


Afitab

Yemek seçmiyor  olması çok güzel . Dilerim biz de aynı oluruz.Cevaplamak için Üye ol