Bebeğimin kafası düzleşti ...

yusufemirinannesi soruyor: 10

merhaba arkadaşlar oğlum ayın 19 unda 5 aylık olacak inşallah. bebeğimin kafasının arkası düzleşmiş bana göre birşey yok ama insanların ağzı malasef torba değil herşey hakkında konuşabiliyorlar. özel yastıklar varmış onlar işe yarıyormu alsam faydası olurmu?


Bu soruyu cevapla


18 Cevap


leylaleyla

sırt üstü çok yatıyorsa ondan olabilir, benim oğlumun da yanları düzleşmiş arkası uzamıştı çünkü çok yan yatırıyordum genzine çok kaçırdığı için, ama zamanla sırt üstü yattıkça düzeldi. siz de yan yatırın hatta yüz üstü de yatar artık, zamanla düzelir kafaya takmayın, oğlum iki yaşında ve hala yastıksız yatıyor, yastıkla rahat edemiyor çok dönüyor yastığı atıyor vs o yüzden hala astıksız yatıyor, bence yastıkla şekil vermeye çalışmayın, sürekli sırt üstü yatmazsa zamanla düzelir çünkü kemikleri hala yumuşak ve kendi şeklini kendi bulur, siz zamanabırakın, etrafı takmayın


mutluannelif

Bizim de sağ mı sol mu hatırlamıyorum daha düzdü o aylarda. Hiç takmıyordum ama annem sağ olsun sürekli sağ yatır yok sol yatır filan derdi ama dinlemedim çünkü düzeleceğini biliyordum. Uğraşmadım çünkü bebeğe müdahale etmek istemiyordum uyuyan bebeğe dokunmayı sevmem, rahatını bozmak istemedim hiç. Yastık o aylar için tehlike, bence zamana bırakın ama bir doktor ziyaretinde de bir fikir alın gözden kaçan bir şey de olmasın. Kızım hep sırt üstü ya da yan yatardı bu arada.


TATLI_CADI

Güvenli yatış yastığı almıştım ben.link ekleyemedim ama google dan çıkıyor.diğer simit gibi olan yastık bana rahatmış gibi gelmedi.


bbade

Surekli sirt ustu yatan bebeklerin kafasi duzlesiyor. Annem benide hep oyle yatrms benimde duz ve hiiic sevmiyorum.

O yuzden cocuklarimi hep yuz ustu yatrdm. Yuvarlak kafali oldular cidden de :))

Yastigi bilmiyorum ama yatis pozisyonunu degistirin duzelecektir zamanla.

Sizin icin dert olmayabilir.annem icinde dert olmamis ama benim icin oluyor. Duz kafalarda sac modelleri bile guzel durmuyor :))
fattololo

Bbadeye katiliyorum. Ben de duz kafaliyim ve hic memnun degilim. Gomulu bir sekilde yattigi oto koltugu ana kucagi brsik turu seylerde kafa duzlesiyor. Mumkun oldugunca her yone ve yanlara yatirin.


fattololo

duz bir besikte bas tarafi degistirirseniz mubadeleli bebek de hep dis tarafa bakmak istediginden bazen saga bazen sola donecektir.


sefemu

kızım sırt üstü yatardı ben de ellemedim hiç.. sonra sağ sol tarafına yatmaya başlayınca düzlük yuvarlandı :) kafa yapısı da genetik aslında mesela benimki düz:) annem yüzüstü yatırarak değiştiremedim diyor.. at kuyruğu hiç yapmam çok fena durur:) başka bi sıkıntı yok içiniz rahat olsun, o yatışla ilgili olan düzlük geçiyor zaten..yusufemirinannesi

cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. benim oğlum doğdugunda tepesi biraz yüksekti. kusar ve bogazına kaçar diye hep sağlı sollu yatırdım sadece gün içinde sırt üstü yatıyor birde uyku sırasında bazen dönüyor farkettiğim zaman hemen çeviriyorum. kafa şekilleri genetik de olmuyor mu? eşimin kafasının arkası düz ve tepesi yüksek. doktora sordum birşey yok dedi. internetten bir sürü yazı okudum düz kafa sendromu diye birşey varmış. kafa kemikleri çabuk sertleştği zaman kafada şekil bozukluğu oluyormuş ve ameliyatla müdehale ediliyormuş. acaba öylemi olacak diye endişe ediyorum. bunu için hangi doktora daha doğrusu hangi bölüme gidebiliriz. tavsiye edeceğiniz bir hastane doktor var mı? ankarada oturuyoruz


iflah_olmaz

benim annemin oğlum doğduğunda bana ilk gösterdiği şeylerden biriydi bu kafa mevzuu:-)
kızım bi sağ bi sol yatırıcaksın.arada da yüzüstü yatıracaksın derdi.. hep öyle yaptım.şuan oğlumun kafası çok düzgün.  2 yaşına kadar hiç yastık kullanmadık.4 e giricek hala sevmez yastığı.ama küçük bebekler için yan yatış yastıkları faydalıdır.

ankarada ogün kurne var iyidir..güven hastanesinin çocuk doktorları iyidir.ama bence en iyisi ALEV KUTLU dur.aklına ne geliyorsa senden önce anlatır.
net adamı kanser eder hiiiç okumayın.gerçekten kafanıza taktıysanız iyi bir doktora götürün bir anomali varsa anlayacaktır ki bence sizin bebişiniz gayet sağlıklı:-))
Cevaplamak için Üye ol