ayağını yan basıyor :(((

maramara soruyor: 10

mrb sevgili nurti anneleri,ancak bebeleri uyuttum hemen size danısmaya geldim. 3 aylık oglum kucagımızda dikiltince sag bacagını ayak tabanının uzerına basıyor ama sol ayagını basmıyor. yanı tabanını basmıyor ayagını sola dondurup ayagın kenarına bastırıyo :(((  durusunda bır bozukluk yok normalde. gecen hafta farkettım ben bunu esım daha kac aylık o bırsey olmaz dedı ama ıcım ıcımı de kemırıyo.sizlere danısayım dedim endişelenmeli miyim? bayram tatılı ortopedist doktorlar ancak haftaya baslar ıse,tanıdık ortopedist de yok. tanıdıgı olan varsa sorabılır mı acaba normal mı bu durum? yoksa korkmalı mıyım? offf offff.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


maramara

ama dıkılttıgımızde cok tuhaf.bir ayak duz, bir ayak yan. içe basmakta degıl bu durum, ayagının yan kısmına basıyor.dıs yanına. cok canım sıkılıyo farkettıgımden berı.ptesı olsun dıye beklıyorum,inşallah olumsuz bır durum olmaz.


Fundaaa

annesi daha çok küçük yavrum;merak etme bişey olmaz...


maramara

inşallah düzelir,içim hiç rahat değil.


selencem

benim oglumun da bir ayagi biraz paytak. doktorumuz henuz endise etmek icin erken diyor. ben de cok ustunde durmuyorum. sizin icin cok erken, sag-sol uzuvlar ayni hizla gelismeyebiliyor.


maramara

inşallah dediğiniz gibi olur. tüm rahatlatıcı yanıtlar ıcın tesekkur ederim.gelişmeleri yazarım gene buraya.peyibal

Benim oğlum içe doğru basıyor,hatta taban çökmesi bile olabilir dedi ortopesdist ama 4 yaşına kadar düzelebiliyormuş.Umarım sizinki de önemsiz birşeydir ve kendiliğinden düzelir, daha çok küçük olduğu için endişelenmeyin derim ama tabi ki konuyu uzmanına danışmak en iyisi.Muayene edip röntgen isteyerek bir sorun olup olmadığını anlayabilir doktorunuz.


ipek_35

Kalça usg yaptırdınız mı? 3 aylık 4 aylık bebeklere şart...sevgiler


maramara

1 aylıkken yapıldı kalça cıkıgı ıcın. sorun cıkmadı. pazartesı bakacagız artık doktorumuz ne dıyecek.GulcanDeniz

Bence de endişelenmek için erken, ama içinin rahat etmesi için doktora göster... Pazartesiye kadar da endişelenme emi:)


cankush

benim kızlardan biri hala basmıyor, ben mi çok rahatım acaba :)Cevaplamak için Üye ol