Bebeğimin emzirme sürelerini nasıl uzatabilirim?

gulbahar soruyor: 10

Bebeğim 1 saatte bir emiyor ve 3 saatte bir emmesi normal olanmış bu süreyi nasıl uzatabilirim?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


sevcanvet

benim doktorumda 2 saatten önce emzirme boğaza geri kaçmaya ve burun tıkanıklığına sebep olur dedi, bu arada 3. ayına yeni girdi bebeğim, ancak 1 saat sonra meme diye ağlamaya başlıyo benimkide meme diye ağlayan bi bebek nasıl susturulurki :(( bende emziriyorum ama eskiden düştüğüm acemi anne hatasına düşmeyerek tabi zavallım ne zaman ağlasa can sıkıntısından yada gaz sancısından hemen meme veriyodum şimdi anlıyorum ağlamalarının anlamını..


gulbahar

Yok benim bebeğim gerçekten de meme için ağlıyor çünkü ne gazı oluyor altına bakıyorum temiz. Meme vermeden susmuyor:( Alışkanlık oldu sanırım nasıl alışkanlığından vaz geçirebilirim gerçektende acıkınca emecek?


ozgeoyku

bende hıc saatlı emzırmedım her ıstedıgınde verdım ıse baslayacagım zaman nasıl olsa ememeyecek dıye bazen saat bası bazen yarım saatte bır ekgıdaya basladıktan sonra sıklıgını kendısı azalttı doktorların kuralları her zaman her bebege uymuyor ne yazıkkı ...


ozgu_naz

ben saatli emme durumunu uygulamadım, hiç te düşünmedim uygulamayı. çok çabuk sindiriliyor anne sütü ve ilk bir yaş bebeğin inanılmaz bir hızla büyüdüğü dönem. hem fiziksel hem de ruhsal olarak anneye ve sütüne ihtiyacı var. 10 dakika da bir bile emdiği hatta saatlerce emdiği zamanlar var.ara ara çok bunaltıyordu buru durum ama geçici. ek besine geçince azalıyor otomatik olarak. gündüz sadece uyumak için emiyor artık. gece saat başı kalkıyor o ayrı. emzirin .kontrol onda:)


gulbahar

Evet gündüz o kadar sorun olmuyor sürekli emziriyorum zaten ama geceleri saatte bir kalkıyor o biraz zor oluyor. Zaten ek gıdalar için az bir sürem kaldı o zaman düzelir diye ümit ediyorum.baharb

bence de istiyorsa emzirin. bazen oyle donemler anne sutunu de artirmaya yarar, buyume atagi olabilir. gunduz cok sik istedigi kadar emerse belkı gece bırkac saate cıkar arası.


gulbahar

Zaten önüne geçilmiyor ki emsin güzelce doysun diye saatlerce emziriyorum fakat bebeğim oyun oynuyor:( Peki oyun oynamaya başladığı zaman emzirmeyi sonlandırmalı mıyım?


mona_roza

ben saat takip etmedim ama benim oğlumda iki saatten önce meme istemezdi zaten genelde, hala da öle. ama gece beslemeyi bırakmadım bırakamamda. onlar bizden farklı ve daha önemlisi gece açlıktan çok annesini istiyor. ki bu çok normal, henüz anne kokusuna muhtaç rahat etmek için. bazı bebekler daha sık istiyor annesini. bi ara oğlumda saat başı kalkıyordu emzirerek uyutmayarak arayı eski hale getirdim. belkide az az çekiyordur ondan daha sık istiyordur annesi. dedikleri gibi ek gıdaya başlayınca daha düzene girer inş.mona_roza

bu arada gulmina'nın anlattıklarını okuyarak kendinizi rahatlatın bence fazla prensipli olmanın dezavantajları olabiliyormuş.


gulbahar

Evet dertleri gerçektende bazen anne kokusu çünkü akşam oğlumu emzirmedim ilk ağlayışında yanıma aldım azıcık başını okşadım ve hemen uyuyuverdi 5 dk sonra yatağına koydum 2 saat uyudu kesintisiz.


Cevaplamak için Üye ol