karın çatlakları için cold cream

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


gokalpileseyrialem

suhande hamilelikte oluşan çatlaklar genetiktir denir.Doğruluk payı olabilir ama ben bizzat kendi tecrübemle bu savın bizde doğru çıkmadığını söyleyebilirim.Ailenin ilk çocuğuyum annemin bana olan hamileliğinde maalesef çatlakları oluşmuş.Bu genetik laflarına kulak asıp tedbir almasam belki bende de olurdu ama çok şükür sıfır çatlakla bitirdim hamileliğimi.İlk önce mustelanın kremini kullandım baktım baş edemicem özel bir yağ karışımı hazırladım bende.Bazı arkadaşlar 2 yada 3 tüple hamileliklerini tamamladığını yazmış ne güzel ama bana yetmezdi.Çünkü çatlayan sadece karın bölgesi değil ki.Göğüs,bel,baldır derken bir tüp hergünde kullandığım için ancak 1 ay yetti bana.
Hamilelik annelik ve bebek bakımıyla ilgili tecrübelerimi yazdığım bir blogum var.Çatlaklar hakkındaki yazımı ekliyorum.Umarım faydası olur. Sevgiler..
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/09/hamilelikte-merak-edilenler.html


lalinmira

Kesinlikle her banyodan sonra ve zaten hergun banyo yapiyorsan hergun evden cikmadan karin bel baldir(popo) ve ust kollari yaglamak ve kremlemek gerekiyor, bende simdiye kadar bir catlak olmadi ama tabi dogumdan sonra da ortaya cikabiliyorlar ben donusumlu olarak bademyagi + kakao yagi birlikte suruyorum ve ertesi gun palmers marka catlat onleyici butter krem suruyorum. Palmers den once eczaci onermisti bella Bee butter krem surdum.. Ne tercihedersen et organik yaglardan olusan (paraben icermeyen) urunu mutlaka her gun gece yatmadan yada sabah evden cikmadan kullanmani oneririm..


ayberke

merhabalar ben pregnacare kulllandım.hiç çatlağım yok.birde sadece karnıma sürmüştüm.2 tüp yetmiştii.elimde kalanıda arkadaşıma vermiştim oda kullandı.ondada karnında çatlak yokmuş.sadece üzgün keşke bacaklarımada sürseydim diyor.bacaklarında varmış.Yanlız ben bu işin genetik olduğunu düşünmüyorum.annemin çatlakları çok.bende bir tane bile yok.5 aydan itibaren kullanmaya başladım.Yanlız bence çok doğum yapanlarda, çok kilo alanlarda sanki çatlak daha fazla gibi geliyor bana.çünkü ben 7 kg almıştım.arkadaşım 12 kg.Birazda alınan kg iler ilgili sanırım.Çokta emin değilim.


ipek_eren

Ben lierac kullanmıştım. 3. ayın bitiminden doguma kadar hergun göğüsten dize kadar bu jeli sürdüm ve hiç çatlağım olmadı.Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Kres 2 yas 3

htcnn
Son: htcnn,

Anneanne, babaanne bayram ziyareti 9

fcanan 4Y22A
Son: fcanan,

Büyüyen beşik kullanan var mı ? 0

Bebeğim doymuyor olabilir mi? 1

kplnzg 6A
Son: sukriye_mete,