Organik Meyve Püresi

Gocebe soruyor: 7

Oğlumu ilk altı ay su bile vermeyerek sadece emzirdim. Giyinmesinde, temizliğinde, beslenmesinde vs herşeyin doğal ve katkı maddesi olmayanını tercih ediyoruz.
Ben mama konusunda da evde hazırlanmasından yanayım. Fakat eşim, aldığımız organik olmayan sebzelerden, meyvelerden mama hazırlamak yerine tamamen organik meyvelerden hazırlanmış,içinde koruyucu olmayan organik meyve püresi satın almanın daha sağlıklı olduğunu düşünerek bunlardan aldı oğlumuza. Organik bebek mamaları hakkında bilgisi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


sinemerd

bende aynı şekilde ilk 6 ay sadece emzirdim ama halen hazır gıda vermiyorum.Sadece ara sıra sabah kahvaltısını hazır mama ila yapıyorum.zaten o hazır sebze meyve pürelerini kızım hiç almadı.
evde hazırladıklarınız her zaman en iyisi diye düşünüyorum.
Ben sebze meyveleri hatta yumurtayı bile Nazilli'de bir çiftlikten söylüyorum. www.egesebzeleri.com isterseniz detaylı inceleyin.


ipeklipinar

merhaba  herkese  :))  hem yetiştiren  biri olarak ,hem de  bu işe  kafayı çok takan  bir  anne  olarak  türkiyede  yetiştirilen meyvelerin  yüzde  90 ının  zaten her  yerde  organik olduğunu söylemek isterim  ..sadece  2 si tehlikeli ve  inanılmaz  ilaçlı ..biri yerli muz  ,diğeri armut  .bunun dışında  her  meyveyi rahatlıkla  beğendiğiniz  yerden alabilirsiniz  ..arındırıcı olduğu iddia edilen  sıvıları kullanmadan  bol suyla  yıkamanız  kafi olacaktır  .arındırıcı sıvı asit  içerikli  ve meyveye  atılan  ilaçtan  daha da  tehlikeli bir  içeriğe  sahip ..meyveye  ilaç atılır  .50 sene  önce  de  atılıyordu ,100 sene önce  de  ...ekseri kükürt atılır  zaten  ..doğal ve  doğada  anında  çözünen  bir şey bu  , tehlikeyi yaratan  ve  hücre  yapısını bozan  gdo ..ki meyve  fidanlarında  bu henüz  yok ..tabii  mor  üstüne  pembe  benekli erik ,,yada  küp şeklinde  şeftali almıyorsanız  ...


Pranayama

Ben organik kavanoz mamalarını biryere giderken yanıma alıyorum. Pratik oluyor. Evde ise tabi kendim yapıyorum. Her türlü meyve sebzesini Ekolojik Pazar dan alıyorum ve organik olduğuna güveniyorum. Doktorum sertifikanın bağımsız denetimciler tarafından ve AB denetiminde yapıldığını, güvenebileceğimi söyledi. Kendisi de internetten sipariş veriyormuş. GDO dan çok tarımda kullanılan pestisitlerin zararlı olduğunu söyledi.


ipeklipinar

doktorunuz  çok iyi niyetli  ,iyi bakışlı biri olabilir  belki :))  organik sertifika  süreçi tahmin ettiği gibi işlemiyor  ve  maalesef endişeli anneler  üzerinden  fahiş kar yapma  organizasyonu halinde  .. büyük  bir yüzde  bu şekilde  ..bu işi layığıyla  yapan yerlim  ürünleri var  ..tavsiye  ederim  .pestisitler  kimyasal ilaçlar  yoluyla  kalır  ..kükürt  ve göktaşı  meyve  ağaçları için yeterli ve ucuzdur  ..bu seçenek varken  diğeri kullanılmaz  ..kimyasal ilaçların tamamı israil menşeili ve  sebzede  kullanımı yaygın 


gullika

sinemerd; biz de bugün geçiyoruz ek gıdalara bugün organik pazardan bişeyler alıcam,sonrasında verdiğin adresi yani ipek hanımın çiftliğini daha önceden duymuştum ordan almayı düşünüyorum nasıl? sen memnun musun? başlangıc için ufak miktarlarda alınıyor mu yoksa her sebzeden kilo kilo mu söylemek lazım sonucta kargo yapacaklar yarım kilo havuç yarım kilo patates demek olmaz heralde???


SelmaOnurEmre

gullika ben de o çiftlikten getirtiyorum oğlumun sebzelerini. Yarım kg istediğim çok oluyor. Hiçbir mahzuru yok. Taze taze olsun istiyorum. Sadece patates ve soğanı 2 kg istiyorum çünkü dayanıklı oluyor. Onun dışında azar azar istiyorum. Ama kesinlikle tavsiye ederim, ürünler muhteşem. Son derece itinalı gönderiyorlar. Pınar Hanıma mail atarsan sana ürün listesini gönderecektir. Bu arada sadece sebze meyve değil hamurişleri, kurular vs hepsi birbirinden güzel ürünlerin. Eminim memnun kalacaksın.


smhsmh

ben kavanoz mamaları dışardayken tercih ettim evdeyken kendin verCevaplamak için Üye ol