yardıma ihtiyacım var

hulyace soruyor: 4

iki yaş üç aylık bir oğlum var bakıcı bakıyor ama babası yatalak hasta yanına getirdiler bende hasta biriyle beraber yaşasın istemiyorum zaten hasta içinde zor olur ilgiye ihtiyacı var bakıma oğlum ihmal edilir diye düşünüyorum başkası baksın diye konuştum ama bakıcım bırakmakta istemiyor ne yapmalıyım

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


kuzenyas

asla düşünmeyin başka birini bulun ya da hemen yuvaya verin derim
bizim de anneannemiz yatalaktı.annem 24 saat onunla meşguldü.hasta bakmak çocuk bakmak gibi değildir.bakan kimse psikolojik olarak da çok yıpranır.sabırsız tahammülsüz ve mutsuz olur.çünkü yaşlı ve hasta insanlar insana hep ölümü hatırlatırlar.üstelik tuvalet ihtiyaçları da var.hijyene ne kadar dikkat edebilir...aman derim ben sakın göndermeyin çocuğunuza yazık olur.ayrıca bakıcı istemiyor die çocuğunuzu çok sevdiğini düşünme yanılgısına kapılmayın.kazancından olmak istemiyordur bence


nilberk

kuzenyasa katılıyorum

Benim oğluma annem bizim evde bakıyordu.kayınvalidem de hergün geliyordu.Sonra kayınvalidem beyin kanaması geçirdi ve şu an yatalak durumda konuşamıyor kalkamıyor.İlk zaman hastanede başında ben kaldım yoğun bakımdan çıktığında 5 gün sonra eve çıktık hemen bakıcı ayarladım işi bırakmak gibi bir lüksüm yok çünkü.Oğlumu bu arada anneme taşıdık.Komşular,yakınlar bakıcıya bırakma anneyi sen bak dediler onlar için ne kolay söylemesi,eşim asla annesinin evine taşınmamızı kabul etmedi.annem için ne yapılacaksa yapacağız ama bir de oğlumuz var ayrı büyümeyecek dedi.İlk başta eşimi vicdansızlıkla ilgisizlikle suçlasam da anneye her gittiğimizde eşimi anlıyorum çünkü çoğu zaman bizi tanımıyor oğlum ona sarılmak istiyor tepki alamıyor bazen oğlumun elini tutuyor o anlarda geriliyoruz çünkü ayarı yok ve oğlum ağlıyor canı acıyor.

Tabiyki annelerimizi atmayacağız bir kenara ama bakıcı gibi bir imkan varken bu şansı kullandık çünkü işi bırakacaktım hem oğlumdan ayrı kalacaktım hem ben de sağlığımı kaybecektim.

Bir doktor tanıdığımız imkanın varsa asla büyüyen çocuğunu yatalak hastayla aynı ortamda büyütme dedi.Hala arkamızdan konuşanlar var biliyorum neyse.

Benim size diyeceğim bakıcınızı acil değiştirin,2 yaş 3 aylık ise kreş de düşünebilirsiniz.Kolaylıklar dilerim.


Ulku

nilberk gecmis olsun, cok uzuldum kayinvaliden icin.

gerci hulyace'nin durumu baska, onun bakicisinin babasi hastaymis, bu durumda hic bile dusunmemesi gerekiyor baska bakici bulmak icin.

ben babamin son zamanlarinda surekli yaninda bulunmak, onunla ilgilenmek istedigim icin bebegimi bir sure onun yaninda buyuttum. hicbir kotu etkisini de gormedim. gerci bebegim kucuktu ama buyuk olsaydi da kararim degismezdi. bu da hayatin ustelik de bizim hayatimizin bir parcasiydi ve bebegimi hayatin gercekleri disinda buyutmek istemezdim. her duruma uyum sagliyor bu bebekler.


hulyace

hepinize çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için içmde hep acabalar vardı şimdi ise bakıcımı değiştirdim zaten düşündüğüm biri vardı gözüm arkada kalmadan bırakabileceğim bende öyle yaptım .Cevaplamak için Üye ol