2saatte bır uyanıyor acıkıyormu yoksa baska bır derdımı var

bersu_792 soruyor: 2

oğlum gece 2saatte bır uyanıyor ben her uyandıgında doyuruyorum 180cc mamayı içiyor gecelerı kalmak ıstemıyorum gecelerı tok tutacak bır mama yada baska bır tavsıyenız varmı?

eşimle nöbetlese kalkıyoruz ama ıkızde perişanız bırde diş cıkarıyoruz gunduzleri cok mızmız ve keyıfsız sadece dısarı cıktgında keyfı yerınde yoksa mız mız annecıgının kucagından bır an olsun ınmeyen bır oğlum var ne yapmalıyım aksamları yatmadan ne ıle beslersem tok tutar buarada oğlum bıberonla beslenıyor aptamıl2 numara kullanıyoruz

prinç unumu versem yoksa baska bır yolu varmı

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Kitapcokseveranne

Bersu benim oglumda 3 -3,5 saatte bir kalkıyor. 2 saatte bir kalktığıda oldu ama. Bizde süt alerjisi var veremedik baska birsey.
diş çıkarmak ve emme isteği en büyük nedenleri kalkmalarının bence. diş çıkarıyorsa bence emzirmeye devam et. karnı tok bile olsa sütün agrı kesici ve sakinleştirici özelligi var. sen yine yatmadan karnını güzelce doyur ama aglarsada emzirmekten çekinme derim ben. uyanıp oynamak istemediği sürece sorun değil. 10 dk. emip uykuya devam ediyorlar. tabi gazinıda mutlaka çıkar.


ozgeozc

burun tıkanıklığı olabilir mi acaba uyanmasındaki sebep? bu arada çeşitli kaynaklardan okuduğum kadarıyla gece mama yeme alışkanlık haline geliyor müddet sonra. yani açlıktan değil de alışkanlıktan mama istemeye başlıyorlar. gündüz yemesi gerekenleri az çok yiyen bir bebeğin gece beslenmeye ihtiyacı yok, 1-2 kere emmesine bir yaşına kadar. gece uyanmalarının ne gibi bir sebebi olabilir belki bu konuda düşünmek bir çözüm getirebilir. bizimki diş ağrısı çektiği zaman gece saat başı uyandığı dönemler oldu, onların 3-4 tanesinde ancak emmek istedi, digerlerinde kucaklanmak, pışpışlanmak. bu aralar da burun tıkanıklığı sebebiyle uyanıyor.Cevaplamak için Üye ol