İnsülin direnci ile hamilelik...

ilkufuk soruyor: 3

Merhaba sevgili anneler ve anne adayları,

2 yaşında bir oğlum var ve ona kardeş istiyoruz fakat insülin direnci rahatsızlığım var ve 1 senedir ilaç kullanıyorum. İnsülin direnci ile hamilelik yaşayan arkadaşlar varmı acaba?

Sevgiler

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


bcos

Ben de hamileliğimden önce insülin direnci tedavisi görmüştüm. Hamileliğimde de gebelik şekeri çıktı. Ama ben ilk 3 ay ipin ucunu kaçırıp 7 kilo aldım üstelik zaten kilolu başlamıştım gebeliğe. Dikkat etmiş olsaydım belki de çıkmayacaktı. Siz işi baştan sıkı tutarsanız, belki benim kadar problem yaşamazsınız.

Bana gelince 22. haftadan sonra kendi doktorum, endrokrinolog ve diyetisyen takibindeydim. Son 3 ay insülin kullandım, günde 1-1,5 saat yürüdüm ve toplam 10 kg ile doğuma girdim. Biraz sıkıntılı ve stresli bir süreçti ama Allah'a şükür bebeğimde bir sıkıntı olmadı, değdi yani :)


ayberke

Bende gebelik şekeri yaşadım.Şeker yüklemesinden sonra yüksek çıkınca diyetisyen diabet ve dr mun önerileri ile hamileliği tamamladım.İlaç kullanmadım.Çok sıkı dıyet yaptım.Toplam 4 kg aldım.Başka sıkıntılarımdan dolayı erken doum oldu.Ama bebeimde hiç bir problem olmadı.


ilkufuk

çok teşekkür ederim arkadaşlar. Eylül ayında düşünüyoruz kısmetse o zamana kadar direnç değerim biraz daha düşer belki çok dikkat ediyorum.

Bebeğimde problem olmasında kendimi çok önemsemiyorum :)

İlk hamileliğimde varsada ben bilmiyordum 11 kilo ile tamamlamıştım. İlk altı ay hiç kilo almamıştım. O zaman yoktu herhalde.Cevaplamak için Üye ol