Kendi kendine oynamayan çocuk

ucurtma soruyor: 4

Merhaba,

Benim kızım kendi kendine asla (çok az) oynayan bir çocuk. Nerdeyse 3 yaşına girecek yakında. Gün içinde 10 dakika bile beni rahat bırakmıyor, illa onunla birlikte yapacağız herşeyi. Almadığım oyuncak, aktivite, faaliyet kalmadı, önce ilgilenir gibi yapıyor ve birlikte oynayalım istiyor, oynuyoruz ama hemen kenara atıyor. Ben onunla gün içinde "faaliyet saati"diye boya, hamur, vs de yapıyorum  Bebekleri ile başlıyor oynamaya 5 dakika sonra anne sen de gel diye beni çağırıyor. Çalışan anne olsam bana doyamıyor diyeceğim ama sürekli beraberiz. Yuvaya gitti bu sene 3 yarım gün ama Temmuz başından beri evde, sürekli bir aktivite halindeyiz, gün içinde havuza da giriyoruz ama ben evde bir 20 dakika yarım saat sakin oturmak istiyorum ve yapamıyorum. Evin içinde peşimde dolaşıyor, bir şey almak için odadan çıksam benimle birlikte geliyor... Yani çoook bunaldım, nasıl bir yöntem uygulayabilirim yardımcı olabilecek var ise çok sevinirim.

Teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


 Merve

ahhh ahh o kadar dertliyim ki bu konuda, aynı şeyleri bende yaşıyorum uyku saattleri dışında, kendime hiç bir şekilde zaman ayıramıyorum bundan dolayı.. bir kaç ay sonra biraz daha büyümüş olur o zaman geçer diye kendi kendi mi teselli ederken, şimdi seni görünce bütün hayallerim suya düştü :(   cevapları bende bekliyorum ..


ozzzy

kyrdrk ben mi yazdım bu satırları diye düşündüm şimdi aynı dertten ben de muzdaribim  ilerleyen aylar ile ilgili ümitlerim suya düştü...  şarj olamadığım için oyun oynarken ve tüm gün  isteksiz oluyorum, oğlum da bunu hissedip sinirleniyor. Tahammül sınırım çok azaldı bu aralar. Ben de cevapları sabırsızlıkla bekliyorum


melisbyilmaz

Aynı bunalımı herfi herfine ben de yaşıyorum 28 aylık kızım 2 aydır oyun grubuna gidiyor sosyalleşsin diye ama evde yine  bana yapışık ...tuvalette bile beraberiz anlayacağınız orda bile rahat yok ve tahammül sınırlarımı zorluyorum ben de...bir an önce 3 yaşına, gelmesini ve ben de çalışmaya başlamak istiyorum yoksa dinlenmek için ruh ve sinir hastalıkları hastanesine yatcam az kaldı :)


ayberke

4 yaş cıvarında birazdaha kendi oynuyor.Cevaplamak için Üye ol