Lazer epilasyon

barba soruyor: 5

Hamileliklerden sonra tekrar çıkar dediler. Bu yüzden yıllardır bekliyorum. Tam yaptırmaya karar verdim, nerede yaptırayım araştırırken bir sürü olumsuz yoruma rastladım ve kafam karıştı.

Bittikten sonra tekrar çıkıyor mu? Özellikle yüz bölgesinde artış yaşayanlar okudum, yüz bölgesinde sonuç alan var mı? Bitirebilen varsa başta söylenen seans sayısı ne kadar gerçekçi? İstanbul anadolu yakasında merkez tavsiye edebilecek var mı?

Teşekkürler şimdiden.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


berlindenbirseda

Alexandrite tekniğinin yüz bölgesindeki ayva tüyleri kalınlaştırabildiğini söyledi benim yaptırdığım merkezdeki dermatolog. Tanıdığım bir insan olduğu ve merkezde Alexandrite de uygulandığı için sözüne güvendim. Bunu destekleyen, ancak devam edilirse tüylerin döküleceğini söyleyen şöyle de bir kaynak var mesela: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22229689


Ben oldukça esmer olduğum için Alexandrite (en yaygın teknik, tüy-cilt kontrastının az olmaması lazım etki için) bende işe yaramayacaktı ve o nedenle ND-YAG tekniğini kullanıyorlar hem yüz hem vücut için. Yüzümde tek seansla henüz bir etki görmedim ama vücut için 5-6 seans sonunda çok etkili olduğunu söyleyebilirim, umarım uzun yıllar kalıcı olur. Bu kişiden kişiye, tüylerin konumuna ve kullanılan lazerin dozuna vb. çok bağlı tabii. 

Riskler konusunda internette bilgi kirliliği çok. Kısa vadeli bilimsel analizlerde ciddi bir yan etki olduğunu gösteren bir çalışma göremedim, uzun vadeli yapılmış bir bilimsel bir analiz de bulamadım maalesef, sorundan o kadar bunalmıştım ki, risk almış olsam da dermatoloğa güvenmeyi seçtim. Size tavsiyem, mutlaka bir dermatolog kontrolündeki bir merkeze gitmeniz ve cildinizi bir dermatoloğun incelemesi. Tam emin değilim ama sanırım IPL denen teknik için kullanılan aletlerin olduğu merkezlerde dermatolog olma zorunluluğu yok mesela.
seraphic

Ben bir buçuk yıl kadar diode lazer uygulaması yaptırdım ama pek memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim ne yazık ki. Öncelikle vücut nasıl bir tepki verecek uygulama yaptırmadan bilemiyorsunuz. Ben bir buçuk yıl boyunca her ay gitmeme rağmen koltuk altı dökülmesi ve bacak dökülmesi bir süre sonra durdu artık o bölgeler için uygulama yaptırmıyorum. Genital Bölge için de çok acı hissediyorum ve dökülme yine çok azaldı.İğneli lazer uygulamasını denemeyi düşünüyorum en azından çekilen acıya değiyor.


berlindenbirseda

Benim gittiğim merkezde diode aletini sipariş edip sonuçlardan memnun kalmadıkları için iade etmişlerdi. Memnun olan da vardır elbet ama seraphic'in yorumu okuyunca aklıma geldi.


Hamster

Ben ne makine ismi araştırdım ne teknik kaliteli hijyenik bir merkez olmasına dikkat ettim.Hatta parayı da peşin ödedim.Teslim ettim kendimi ve tüyleri iki yıl devam ettim hamile kalınca bıraktım mecburen.Bacaklarimda 3-5 tane kaldı üst bacak ayva tüyü gibi.Koltuk altimda da durum aynı bitti sayılır 3-5 tane nemli bölgelerin tamamen bitmesi zor oluyormuş zaten.Bikini bölgesi çok çok azaldı ve inceledi doktor eldiveniyle bile 10 dk içinde halledilebiliyor.Hamileliklerimden sonrada herhangi bir artış yaşamadım.İyi ki yaptırmışim hayatım çok çok kolaylaştı.Şiddetle tavsiye ederim.


sLnKA

Ben kendi Dr olan ve makinası Alexandrite olan bir kliniğe gitmiştim. Göztepe'de adi Hera idi. Sonradan sanırım Atasehire taşındılar. O zaman 8-10 Sean Demişti bayan ama ben 5 seans gidebildim. Genital ve koltuk altı başlamıştım. Her ikisi de bitmedi ama o kadar azaldı ki cogu zaman unutuyorum bile. Uç beş ayva tugu kaldı sadece ve dediğim gibi ben seanslarını tamamlamadım bile.

Reklam yapar gibi oldum ama bana o zaman sunu söylemişti Dr bayan, biz bu cadde Üzerindeki en Pahalı yeriz ama bu makina da en son çıkan model ve üstüne tanımam.

Demem o ki, iyi bir yerde ve bence mutlaka Alexandrite ile çalışan bir yere gidin. He Alexandrite yüz bölgesi başarılı degil diye ben de cok okudum ama diger arkadasın dediği gibi gittiğiniz yere ve Dr güvenirseniz onun sözünü dinleyin bence.

Ben üzerinde 6 yıl ve iki hamilelik geçirdim. Üstelik hamileliklerimde kalanları hep ağda ile aldırdım ama hiç bir fazlalasma olmadı. Sadece cok kısa sûrede çıkmaya başladılar ama hamilelik suresince kaslarım ve saclarım da cok gürlemişti benim. Sonra eski halime döndüm tabi.

Sonuçta en nihayetinde bünye ile alakalı bir durum.Cevaplamak için Üye ol