HAMİLELİKTE DİŞE MÜDAHELE YAPILABİLİR Mİ?????

Fundaaa soruyor: 7

 

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


burcuveduru

abim diş hekimi. benim de sorunlarım olmuştu, 20'likle ilgili. şart olursa müdahalede bulunuruz ama şimdilik biraz katlanmaya çalış demişti. günde 6-7 defa diş fırçalayarak 1 haftada ağrı hafiflemişti. ama sizin de dediğiniz gibi 2. trimesterde kullanılan anestezi ilaçlarına dikkat edilerek müdahale yapılabiliyormuş. daha çok 1. ve 3. trimesterde tercih edilmiyormuş diye biliyorum...


arsli

Ağrı nedeni ile görümcemin diş doktoruna gitmiştim. O da müdehale edebilmek için  kendi kadın-doğum doktorumdan yazı istemişti. Ama 3. trimesterde idim. Bu durumda kendi doktorun sakınca yok diyorsa bence problem olmaz.


ema

Hamilelik dönemindeki kalsiyum eksikliğine dikkat etmek lazım yeri gelmişken söyleyim dedim.Geçmiş olsun.


Zeynep12

Tam hatırlamıyorum ama hamileliğimin başlarındaydım. İki tane yirmilik dişimi aldı doktor hatta öncesinde çok zor alırız falan dedi. Alınmazsa hamilelik boyunca kırılır daha kötü olur dedi falan derken kolayca aldı. Sadece yutkunmak üstüne mide bulantısı doktorun merdivenlerini kirletmiştim o kadar :) Uzun vadede zararı var mı bilemiyorum ama. Doktorumda alanında en iyisi burada. Gecen günde, hamileliğimde kırılan bi dişimi gece yarısı gittim çektirdim. İki saat emzirme dedi.


ra_she_de

canım ben hamileyken 2 kere dolgu yaptırdım. kuzenim diş hekimi danışmıştım ona. film çekilmediği sürece yapılabiliyor müdahale. film çekilmesi gereken durumlar da olursa özel bir giysiyle çekiliyormuş. 


ozgu_naz

doktorunla dişçini görüştür.kullandığı morfine okey versin. ben kanal tetavisi yaptırmıştım 7.ayda


Fundaaa

sağolun arkadaşlar saat 4 'de yeni diş dr umla randevum var ,inş bişeyler yapar da kurtarır beni bu acıdanCevaplamak için Üye ol