Anneye baglı olan bebek

Zumrut_Mert soruyor: 10

bebeğmi yalnız büyütme gelen giden de cok nadir olyo eşim de gec gel bazen uymuşda olyo bebiş babası gelen kadar yanı nerdeyse sadece beni göryo buna rağmen eskiden kim gel iyip elini uatsa seve seve oda elini uzatıp yabancıyı yadırgemezde ben hem vinyodum hem üzülyodum aslında ama şimdi babasına bile zor gelyo oldu bu bebek neden se anlamadım gitti ben surekli yanında olmasını istiyo bu aralar cok stresli oldum ben bişey yapdırmıyo surekli kiyafetimden cekip kujagma almasını istiyo bu gecicimidir yoksa hep boyle olcaklar yalnı büyüttigim icin :(

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


Kutay5209

biz de aynı problemleri yaşadık.bence bütün zamanını senle geçirmesinin etkisi çok;çünkü ben de bebekle çok vakit geçiriyordum.zamanla değişiyorlar,size tavsiyem alın bebeğinizi çıkın parka,gezmeye.biz de çok etkili olmuştu.zamanla daha sosyalleşti.oğlum hala bacağımı çekiştirir,azıkta meraktan,kucağıma alınca çok büyük zevk alır beraber yemek karıştırmaktan:)))


mert_mert

bu bir süreç 12 aydan sonra seni bırakıp çevreyi kurcalamaya başlıyorlar az sabret zor olsada aman de ..benimkide öleydi şimdi bensizde duruyor ..


CokBilmis

"Ayrılık kaygısı" deniyor bunun adına. Dönemsel bir şey. Google'da arama yaparsan pek çok kaynak var ayrılık kaygısını ve annenin nasıl davranması gerektiğini anlatan.


Zumrut_Mert

aslında bu huyunu hep evdeyken yapyo komşuya gittigmizde ben yokum gibi oynuyo ordaki cocuklar la ama benim kaltıgmı gorse oda hemen ayga kalkyo,1.5 yaşında yuvaya vermeyi düşünyorum hemde ve bunun gibi sorunları cözmem lazım.sizlere tşk.ler


nurus

bu aylarda ve ileriki aylarda durum hep aynı.daha çok ufak çok normal hareketler bunlar.

siz ne bekliyordunuz ki???robot gibi olamaz ya daha 10 aylık..bu bağlılık bile değil ''bağımlılık ''şu anda..3 yaşına kadar da sürecek..

 size düşkün,biraz uzaklaşsın diye mi 1,5 yaşında kreşe vereceksiniz???annelik bu değilmi işte ???CokBilmis

mar, kreş konusunda her şey iyi de yemekler çok kötü yahu. Umarım gönlne göre bulursun.


nuriye_

ama normal yani 10 aylık bu dönemde anneye baglı olması herkezi tanıyor ve yabancılıyor artık annesi


praticus

bu dönemde gayet normal yapışık ikiz gibi olmanız.Nacizane başka bi tavsiyem olacak;yazdıklarınızı okuyabilmek için resmen çaba sarf etmek gerekiyor daha anlaşılır dille yazsanız daha iyi olmaz mı? daha fazla insan sorunuza vakit aıyrır gibi geliyor.Zumrut_Mert

nurus  robot olmasını beklemiyom tabikide,özelikle de  dişardan eve girdigimde ayagma sarılıp aglaması beni korkutyo ve hic hoşuam gitmiyo bırakıp gidyom zannetyo halbuki buna benzer bişey yapmadım.

size düşkün,biraz uzaklaşsın diye mi 1,5 yaşında kreşe vereceksiniz???annelik bu değilmi işte ???  
busorunuzu tam anlamadım ne demek istedignizi.

mar iyi fikir oyun grubu hic aklım gelmiyodu bende bi araşdırım,

cokbilmis kreşlerde yemekler kötü demişsiniz peki menyularından örnek yabilirmisiniz örnek olarak zahmet olmazsa tabi,bu arada kızınızı hayırlı olsun inş.kolay alışır.
mert_mert

kutay5209
nuriye inş.öyledir cnm :)


Zumrut_Mert

praticus  kusura bakmayınız ama ben yabancı oldugum icin turkcem bu kadar malesef hem yazmak isteyen anneler bu kadarınıda okap yazarlar diye düşünyorum sizin gibiler bana yeter cnm saolasın :)Cevaplamak için Üye ol