Bebekler ilk dişini ne zaman çıkarır

ebruisinefe soruyor: 10

4 aylık bebek neler yapabilir değişiklikler nelerdir diye bakınırken işk dişini çıkarmaya hazırlanır diye yazıyı gördüm.Bebeğim şu sıralar elini ısıracak gibi ağzına götürüyor parmağını ağzına sokuyor falan acaba bu dişkaşınması olabilr mi yoks adaha çok erken mi? Ben 6 aydan önce çıkmaz diye bilyorum.Görünür de biş yok tabi ama acaba mı dedim.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


m_eymen

ben 6 ağustosta doğum yaptım.benimle beraber aynı gün doğum yapan arkadaşın çocuğunun dişi 3.ayda tamamen patladı.benim bebeğimde 5 ay bitiyor, 1 aydan fazla oldu eli ağzında ve ağzı akıyor.sanırım bunlarda hazırlık belirtisi.belki hazırlık süreci uzayabilir.


ebruisinefe

Hımm. peki ben o zaman sizce ağzına diş kaşıyıcı küçük bir oyuncak vermeli miyim?


stc2014

Benim kızım da 5 aylık olmak üzere, devamlı salya akıtıyor, eli hep ağzında. Hatta dişi olmamasına rağmen emzirirken memenin ucunu bir sıkışı var inanılmaz. diş çıktı mı yandık :) hiç belirli bir zamanı yok ama, 3 aylık da çıkaran var, 8 aylık da. Ben diş kaşıyıcısı veriyorum ara sıra eline hoşuna gidiyor


ebruisinefe

Evet elma ısırır gibi memeyi ısırmaya elini ısırmaya çalışıyor:)


dilrubaa

Dis cikarma biraz genetik, kizimin 4,5 aylikken cikti ilk disi. Ama bir yasinda olup daha disi cikmayan da biliyorum. Elinde tutabiliyorsa bence dis kasiyici verebilirsinizcemiska

Oğlumun 6. Ayında çıktı ama yaşında çıkarmayanı da gördüm

.


sefemu

4 aylıkken kaşımaya başladı 9 aylıkken 1. diş tam çıkmıştı:) dişlikleri sevmemişti ağzına götürmeyi.. kalın havuç veriyordum onunla kaşıyordu..


snaelam

3 aylıkta çıkaran var 13 aylıkta bunun bir zamanı yok ne erken nede geç herkesin biyolojik ritmi başkadır.bbade

Oglum dogdugunda dr biraz daha karninda kalsaymis disli dogacakms dedi.5 ay 1 haftalikken cikti disi.


vane

Soğuk havuç, ayva gibi sert meyveler verin eline. Buzdolabından çıkarıp eline tutturun, bayılır:)Cevaplamak için Üye ol