0-2 yaş kreş

sunkey soruyor: 10

2-3 aylık bebeği kreşe gönderen var mı? Bakıcıya bırakmak daha mı kolay bilemedim. Her iki yöntemde de zorlanacağım kesin. Herkes kreş için erken diyor ama tanımadığım bir kişiyle evde bırak da zor.

İstanbul'da bu kadar erken kreşe gönderen var mı, memnun kaldınız mı ?

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


aakin

bence tek sorun hasta olacak olmasıdır. malum bebekler/çocuklar kreşe başlayınca hastalıklar da başlıyor. siz bunu biraz daha erken yaşamış olacaksınız kreşe verirseniz. onun dışında kreşe vermekte bana göre bir soun yok. Kolaylıklar dilerim :)


sunkey

aslında ben de bebekken kısa süreliğpine kreşe gitmişim, ama bilemiyorum işte. bir gidip bakmak lazım .


sunkey

olumlu yorumlar iyi geldi :)    umut  , madem sen deneyimledin bunu nelere dikkat etmem lazım kreş ararken. Gerçi seninki iş yerinkiymiş, ama bebek için kreşte olmazsa olmaz dediğin bir şey var  mı?


ayberke

Ben şahsi fikrimi söyleyeceim.O kadar küçük bir bebeği kreşe vermezdim.Bakıcı tercih ederdim.En azından 2 yaşından öncede kreşe başlatmazdım.3,5 yaşında başlattım oğlumu kreşe kreşe başlatana kadar 2 kere antibiyotık kullanmışken , kreşe başladıktan sonra +7 antibiyotık aldık.Oldu 9.Aklınızda bulunsun.


sunkey

teşekkürler soda ve umut. ayberke haklısın belki ama yine de bir bakıp değerlendireceğim galiba.ayberke

Tabiki bakmalısın. sadece ben yaşadığımı paylaştım.Eger iyi birini bulursan bakıcı şahane olur.


sunkey

Umarım bulurum Ayberke  . Şişli'ye gelebilecek birini tanıyorsanız her zaman açığım :)


yoseduru

bence kesinlikle evde bakıcı+kamera sistemi ben 16 aya kadar evde kendim baktim sonra bakıcı ve kamera işini devreye soktum kamera sayesınde ınanılmaz rahatım yakın zamanda acaba kreşmi diye düşündüm bi kaç kreş gezdim anladımki daha cok erken ama tabi karar sizinGOGO05

bende bakıcımı kreşmi diye çok düşündüm evde hiç tanımadığım biriyle ne yapar diye düşünürken kamera fikri aklımıza yattı zaten kreş işine sıcak bakmayan kocam eve kamera koydu ve anlaştığımız bakıcıya evde kamera olduğunu bilme şartıyla aldık şuan allaha şükürler olsnki hem oğlum hemde biz mutlu ve huzurluyuz maşallah diyelimde sizede tavsiyem kamera koyup kendi evnizde bebeğinizin kendi eşyalarıyla büyümesi


sunkey

neclasude, teşekkürler yorumun için.  Maalesef ben de bu süreci erken yaşamışım.Bir kısmını hatırlıyorum. Tek hatırladığım hep annemle olmak istediğim. Ama bakıcılarım da oldu. Ve 2si de harikaydı. Hatta karşı komşu olan bakıcıma kaçmaya çalışıyordum sürekli :) Kızım bu kadar şanslı olacak mı onu bilemiyorum.

Ama bir yandan da sanki kreşi daha kolay kontrol edebilirim gibi geliyor. Belki de henüz hiç bir bakıcı adayıyla görüşmedim ondan.Cevaplamak için Üye ol