İlkbaharda çocukla tatil

Damla soruyor: 9

2. trimester bitmeden, 3 kişilik aile olarak son bir tatil yapalım istiyorum. İlkbaharda, nisan gibi Türkiye'nin şurası çok güzel olur dediğiniz yerler var mı 5 yaşında bir çocukla?


Hem yöre, hem de otel/pansiyon önerisi alabilirim :)

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


yesimcan

bodrum da yaşayan biri olarak tabi ki bu civarı tavsiye ederim.ilkbaharda şahane olur bu aralar henüz tam kalabalık da değildir,köylerinde kalmayı tercih edebilirsiniz.mesela ortakent,gümüşlük,bitez iyi seçenekler.konaklama yeri olarak sınırsız alternatif var elbette:)


ucurtma

6 aylık hamileyken Trilye'ye gitmiştik ve çok iyi gelmişti. Hem hava ılıktı, hem Istanbul'a yakındı hem de Bursa'ya yakındı. 1 gün Bursa'da vakit geçirip hayvanat bahçesine gidebilirsiniz, bol bol balık yersiniz. 


Sevgiler


psychomom

 http://www.vilaranfora.com/

   Burası Datça da,kitapçokseverannenin bu ay açtıgı mekan..

      Bunun dışında Antalya da Tekirova da güzel yerler var,ayrıca likya yolu yürüyüş için çok uygun o aylarda..yer önerısı olarak da..

http://www.sundancecamp.com/
  
 Bunlar şu an aklıma gelenler..Umarım çok eğlenırsınız=)


Damla

Çok teşekkürler öneriler için.


@ucurtma, Trilye'yi hiç duymamıştım. Günübirlik de gidilebilir, çok teşekkürler.Damla

Kapadokya'yı aslında çok görmek istiyorum ilkbaharda, kışın kar altında gezmiştim ve bayılmıştım, sırf birkaç yerde yemek yemek için tekrar gitmek istiyorum ama araba yolu yerine uçakla gidilebilecek yerler daha iyi olur gibi geliyor zaman açısından. 


Sundance'i duymuştum daha önce de birkaç kez ama yaz sıcağında bunaltıyor beni o yöreler, ilkbahar güzel olabilir. İnternet durumları nasıl acaba oralarda? :)


bitos

Altınoluk, kaz dagları, kucukkuyu,bozcaada Nisan'da muhteşem oluyorlar. Kalmak için kazdaglarinda çok keyifli mekanlar var kesinlikle tavsiye ederim:))


burcuveduru

benimki biraz geç bir cevap olacak ama daha da ilkbahar gelmedi zaten :) istanbul ya da ankaradaysanız bolu-mengen'de yedigöllere yakın "hindiba pansiyon" var. şu ana kadar üç kez gittik. çocuksuz ve sonbahardaydı hep. ama eminim ilkbaharda da süper olur. doğayla iç içe derler ya aynen öyle bir yer. ayrıca odada kalmak yerine oğlunuzla bahçede çadır da kurabilirsiniz. daha önce gittiğimizde hep çocuğumuz olunca da gelsek süper olur diye hayal etmiştik. heyecanla büyümesini bekliyoruz şimdi beraber tatillere gidebilmek için :)


Damla

http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/c3ec38c1-7326-452f-8b5e-9ddc00077a6b/1/hindiba-pansiyon  :))))


Geç değil çünkü işimizin gücümüzün şehir aşırı hareket edebilmemize o zaman ne kadar izin vereceğini öngöremediğimiz için net bir plan yapamadık. Maceraya atılmak yerine bildiğim bir sığınak ve yakın olması açısından iyi bir alternatif olarak aklımda. Teşekkürler :)


burcuveduru

aklın yolu birmiş :)


Cevaplamak için Üye ol