1. Sınıf ödev sorunu!!!

olci soruyor: 2

Merhaba arkadaşlar, kızım bu yıl okula başladı, okullar açılmadan bir kaç ay önce de kardeşi doğdu, ilk dönemi daha hafif ve sorunsuz atlattık ama bu aralar çok fenayız, ben başında dikilince 5 dakikada biten ödev kendi başınayken uzuyor da uzuyor geriliyoruz, öfkeleniyoruz, off of yani. Bu konuda deneyimli arkadaşlar, lütfen neler yaptığınızı, sorununuzu nasıl hallettiğinizi yazar mısınız?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


kuzum

http://blogcuanne.com/2013/02/12/ogretmek-ama-nasil/ linkteki yazıda benzer sorun var, yazıya gelen yorumları okumanızı tavsiye ederim.


olci

Kuzum çok teşekkür ederim yorumların da hepsini okudum, gerçekten insan sisteme nasıl entegre oluveriyor farkına varmadan, aslında ben geçen gün hiç karışmadım kızımda okula ödev yapmadan gitti aynı gün öğretmeni okuldan aradı ve olcay senin ödevlerden haberin var mıydı? hiç biri yapılmamış dedi. Ben de sorumluluğunu alması için böyle yaptığımı söyledim, haklısın dedi kapattık ama benim de aklımda demek ki yaptırmam gerekiyormuş algısı kaldı bazen bildiğini tekrar okumak gerekiyor demek ki:)) tekrar teşekkür ederim. En doğruyu bulma telaşı, en fazla yanıltan şey olabiliyor bazen...Cevaplamak için Üye ol