Ankara çayyolu-incek civarı kolej tavsiyesi(lütfen deneyimlemiş anneler de yorum yazsın)

worried soruyor: 4

Ben  kızımı bu eylülde anaokuluna başlatmak istiyorum.Sıkıntılı bir süreç çeşit çok karar vermek zor..Şunun eğitimi iyi öbürünün fiziksel ortamı derken gerçek anlamda kaybolduğumu hissediyorum.Benim gibi arayışta olan anneler defalarca bu forumdaki yazıları okumuştur eminim.Ama net bilgiyi en çok içinde olan kişilerden alabiliriz.Bu yüzden bu yazının başında arayışta olan anneler ki üstünden 10 yıl geçmiş soru başlıkları var keşke cevap yazabilselerdi attığım mesajlara..Ben de Bilfen,Maya Koleji,Bahçeşehir Koleji,Beştepe Koleji,Tevfik Fikret ve Mev'i gezdim.Benim en büyük yaşadığım sıkıntı şu kolejlerin giriş çıkış saatleri  lokasyon sorunu ve haliyle fiyat.Gönlümden her ne kadar hakkında kötü yorumlar olsa da  Bilfen geçiyordu ama anladım ki benim maddi gücüm bu okula yetemeyecek ilerleyen zamanlarda özellikle..Çünkü anaokulu diğer okullar arasında çok fark etmese de ilkokul için aradaki fiyat farkı 15.000 .Şu an için fiyatı peşin ödemeli diğer okullarla arasında çok fiyat farkı olmasa da.Bu yüzden elemek durumunda kaldım.Okul 6 da kapanıyor yarım gün kadın da olsa evde maalesef maaliyet açısından uymuyor işte..Ah şu Bilfen ne olurdu 6:15 e kadar izin verebilseydi..Hepimiz bu fahiş fiyatları olan okulların başarı durumlarına baktık mı bilmiyorum  anasınıfında olan bir öğrenci için belki bu kadar okulun başarısına odaklanmamak da gerek bilmiyorum ama ben kendini ispatlamış okullardan yana bir tercihte bulunmak istiyorum.Bu yüzden arayışlarıma yenileri eklendi:

Nesibe Aydın-hakkında dehşet yorumlar var ki birebir içinde okuyanlar tarafından yazılmış bu beni tedirgin etmedi değil ve yeri çok uzak..

Matfen-Evet ben bu kadar başarılı bir okul olduğunu bilmiyordum vallahi randevu aldım görüşeceğim bu yıl pilot olarak anaokulu uygulanmış artık yeni kayıt alıyorlar.

Sınav Koleji-Görmemekle birlikte haftasonu gezip yorumlamam gerekiyor..Başarılı okul mu ? Ösymnin sitesinde ulaşabildiğiniz istatistik sayfası var fen lisesi başarılı ama temel lise (yoksa o dönem yeni açıldığından mı anlamadım) başarı sırası pek iyi değil

vee yeni açılacak olan Anka Bilim Koleji oldukça kafamı kurcalar halde şu an çünkü yönetici kadrosu Odtü vakıf okullarında çalışmış deneyimli müdürlerden oluşmakta..

Umarım yeni okul arayışında olan anneler ile tartışabileceğimiz bir konu başlığı yaratabiliriz.Bunu oluşturmak istiyorum şu an tartışmak adına o yüzden bana özelden yazabilirsiniz.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Ulku

Maya okullarini tavsiye edebilirim. Arkadasimin cocuklari uzun yillar devam ettiler ve cok memnun kaldilar.

Ben de gecen hafta gorusmeye gittim. Dogrudan egitimle ilgili biriyle, yani mudur yardimcisiyla gorusturdukleri icin ilk olumlu gorusumu oradan aldilar (cogu okulun kayit kabul bolumu vardir, okulun fiziki durumu, sayisal bilgileri gibi maddi bilgiler verirler ama okulun uyguladigi egitim sistemine vakif degildirler, benim ayrintili sorularima da cevap veremezler). Maya'da oyle olmadi, mudur yrd. cok detayli bir sekilde egitimlerini anlatti, o kadar ki kafamdaki cogu sorunun cevabini anlatmisti zaten ben sormadan. Egitim sistemlerini cok begendim, cok guzel detaylar uygulamislar, fark ortaya koymuslar. Cok da basarili bir okulmus, sinav sonuclarinin bilgilerini de ogrendim (ornegin hangi universiteye hangi bolume kac ogrenci gitmis), fakat bunu afislerle, bilboardlarla ilan etmiyorlar, o yuzden basarisini duymamis olabilirsiniz. Burada bana anlatilan her bilgiyi yazabilirim ama sizin gidip ogrenmeniz de cok kolay, gorusmenizi tavsiye ederim, hem de anlatmam bu platformun (nurturianin) kurallarina uygun olmayabilir (reklam iceriyor denebilir).

(EK: Sayin ZIya Selcuk'un okulu oldugunu biliyorsunuzdur zaten).


worried

inciyatmaz kreş düşünmüyorum kreş tecrübemiz var kızım seneye 4,5 yaşında olacak zaten kurumsal bir yerde devam etsin devamlı düzeni bozulmasın istiyorum.Maya hakkında herkesin bu kadar ısrar edişinin üzerine okulu gezdim ve beğenmedim.Lokasyon olarak da iyi gelmedi tepe bir yer bunun karı kışı buzu var.Ayrıca bina bana kasvetli geldi..Bugün sınav koleji yaşamkent anaokulumu gezdim ve beğendim fakat genel olarak sınav koleji ile ilgili iyi şeyler duymadığım için daha çok araştıam gerekiyor burayı sınav taşamkent şubede çocuğu okuyan varsa veya angora şubesinde yorum yazarlarsa sevinirim

worried

Sınav kolejinin her ne kadar şartları sağladıkları imkanlar iyi olsa da benim tercih sebebim olmayacaklar.Bunda netim artık..Maya koleji hakkında lokasyon ve bina yönünden bir kez daha düşünmem gerekiyor sanırım..Bilfende aklım takılı kaldı keşke bilfen annelerinden yorum yazan olsa..Benim için bu süreç artık kaba tadı verdi.Bilfen ile 21 inde kayıt kabul için randevumuz var. O zamana kadar fikrimi caydırıcı bir şey olursa bakacağım duruma.Hakkımızda hayırlısı diyelim.. 


muacir

Sınav merkezi bilmiyorum ama angora şubesi inanılmaz güzel. Kurucu ortaklarından müzeyyen hanım inanılmaz bir hanım. Giden herkes çok memnun. Butik bir okul olması sebebiyle herkes birbirini tanıyor çocuklar ezilmiyor. Gerçekten kendi evlatları gibi ilgileniyorlar. Aşırı memnunuz. Eğitim mükemmel zaten hele ingilizce eğitimi ankarada hiçbiryerde yoktur. Cumartesi yarın gün çocukların kulüp dersleri var, yüzme, piyano, spor vs. İsterlerse gidiyorlar. Tertemiz bir okul. Gözünüz kapalı yazdırabilirsiniz. Cevaplamak için Üye ol